Тільки для справжніх пані!

Чому сняться кошмари, і як з ними впоратися?

Чому сняться кошмари, і як з ними впоратися?

Під час сну організм повинен отримувати повноцінний відпочинок. Але іноді всю ніч переслідують кошмари, від яких людина прокидається в липкому поту. На наступний день він відчуває себе розбитим і втомленим. Чому багатьом сняться кошмари, чому іноді дитина не може спати?

Причини виникнення

Кошмари сняться і дорослим, і дітям, особливо молодшого віку. Сюжети їх можуть бути найрізноманітнішими, але зазвичай сплячий відчуває почуття тривоги, страху і безвихідності. Вчені вважають, що страшні сновидіння виникають у результаті діяльності мозку, а причини їх можуть бути наступними.

Малюки вразливі і вразливі, тому в дитинстві кошмари – часте явище. Страшні сни можуть бути проявом стресу, отриманого за:

Що робити, якщо кошмари сняться кожен день

Щоб позбутися від регулярних кошмарів, треба усунути ті фактори, які заважають спокійному міцному сну:

Що робити, якщо створена комфортна обстановка для сну, але він як і раніше залишається тривожним? Чому сняться кошмари кожну ніч, незважаючи на створення сприятливих умов для відпочинку? У такому випадку варто перевірити своє здоров’я.

Кошмари можуть попереджувати про виникнення серйозної хвороби, яка не дає явних симптомів. Повторюється сон іноді навіть підказує, де саме розвивається патологія. Потрібно обстежитися, щоб з’ясувати наявність або відсутність проблеми і методи лікування.

Буває, що часті кошмари можуть бути проявом побічної дії лікарських засобів або шкідливих звичок. Потрібно позбутися від них, поміняти препарати або припинити їх прийом.

Що все це означає?

Сни в усі часи були загадкою. Досі психоаналітики, починаючи з Фрейда, висувають різні гіпотези, що пояснюють їх механізм. Багато з них вважають, що кошмари сприяють регулюванню внутрішніх конфліктів свідомості. Однак механізм їх до кінця не вивчений. Сучасні дослідники виділяють два види снів, що виникають на різних стадіях спокою.

У будь-якому випадку сни володіють якимось таємним змістом, розгадати який людина ще не може. Кошмари попереджають про якісь майбутні події, ледь помітні знаки яких не бачить свідомість, але зазначає підсвідомість людини.

Позбавляємося від нав’язливих снів

Деякі методики дозволяють повністю позбутися від страшних снів. Якщо людина часто бачить кошмари, йому потрібно постаратися перепрограмувати свою свідомість і спрогнозувати благополучне закінчення бачення.

Кошмар часто супроводжує переломні періоди життя, з якими пов’язані певні перешкоди. Можна спробувати проаналізувати етапи своєї діяльності, щоб дізнатися, чому ж сняться страшні сни:

Не потрібно боятися діяти. Страх пройде, так як він виникає із-за невизначеності. Як тільки проблема буде вирішена, зникнуть і кошмари.

Психологи радять записувати сни, звичайно, якщо вони запам’яталися. Потім треба ретельно проаналізувати усі деталі та образи. Потрібно розповісти про побачене якомога більшій кількості людей. Проговоренный вголос сон перестане лякати, а хтось з близьких, можливо, помітить деталь, яка допоможе прояснити проблему.

Хороші результати дає малювання. Творчі люди можуть легко зобразити на папері сюжет і деталі приснившегося. Сам процес малювання також надає заспокійливу дію на психіку.

Регулярні заняття спортом – відмінний спосіб привести свій емоційний стан у рівновагу і позбутися від страшних снів.

Часто кошмари приносять користь, так як сприяють емоційному розвантаженню, виходу негативних почуттів після сильного стресу. Але якщо сновидіння не припиняються і не призводять до рівноваги, треба звертатися до фахівця.

Якщо кошмари сняться дитині, батькам треба завести щоденник і відстежувати їх частоту і можливий зв’язок із зовнішніми подіями. Слід пояснити дитині, що він обов’язково переможе всіх ворогів у своєму кошмарі, що мама і тато його обов’язково захистять. Важливо створити для нього вдома атмосферу безпеки.

Яким би не був кошмар, він не є реальною подією і не повинен ускладнювати життя людини. А якщо сон виявляє ще не вирішені проблеми, треба просто вчасно їх усунути. І тоді кошмари зміняться приємними кольоровими баченнями.