Тільки для справжніх пані!

Чому сивіє волосся у молодих людей і навіть у підлітків?

Чому сивіє волосся у молодих людей і навіть у підлітків?

Багато людей вважають, що сиве волосся є ознакою мудрості, розуму і багатого життєвого досвіду. Як правило, у чоловіків перші сиві волоски можуть з’явитися вже після 35 років, а у жінок – після 40. Однак поява сивого волосся в молодому віці теж досить часто зустрічається серед представників обох статей.

У сучасному світі сивина в 30 років – це досить часте явище. Але все-таки сивина в молодості – явище не з приємних, тому багато хто хоче позбутися від цієї проблеми. Вас цікавить, чому сивіє волосся в ранньому віці? З-за чого трапляється так, що в одних сиве волосся з’являються до 25 років, а у інших людей, які можуть бути набагато старше, немає ні одного сивого волоска на голові? Давайте розбиратися.

Що таке сивина?

Щоб вивчити таке явище, як раннє посивіння волосся, потрібно для початку зрозуміти, що являє з себе сивина. Чому взагалі сивіє волосся у людей?

Сивина – це фізіологічний процес і прояв біологічних функцій, що відбуваються в організмі з віком. Колір волосяного покриву повністю залежить від пігменту меланіну. З віком або з-за зовнішніх факторів цей пігмент перестає вироблятися в достатній кількості, а клітини всередині волосся починають виділяти крихітні частинки перекису водню, які знебарвлюють волосся зсередини. Саме після цього і починає з’являтися сивина.

Якщо у чоловіків і жінок волосся починає сивіти до 35 років (за умови, якщо все волосся сивіє, один посивілий волосок не вважається), то це називається передчасним посивінням. У тому випадку, коли у людини з’являються сиве волосся до 20 років або раніше, то це говорить про необхідність термінового медичного обстеження.

Сивина буває:

Раннє посивіння

Тепер давайте позначимо 10 чинників того, чому сивіє волосся у молодих:

 • Сильний стрес. Втрата близької людини, проблеми на роботі або навчанні, зрада, – всі подібні ситуації можуть спровокувати виникнення сивини вже в тридцять (або навіть менше) років. Доведено, що часта смуток і депресія можуть зменшити вироблення меланіну.
 • Спадковість – один з найпоширеніших факторів ранньої сивини. Його наявність говорить про те, що людину може з’явитися сивина в той же рік, в який вона з’явилася у його старших родичів.
 • Хвороби. Коли мова йде про сиве волосся в ранньому віці, причини їх утворення не можна не записати різні захворювання серця, печінки, нирок, порушення стабільного функціонування щитовидної залози, гормональні збої, а також атеросклероз. Незважаючи на те, що юний або підлітковий організм переносить такі недуги не так важко, як старий, їх наслідки можуть сильно позначитися на кольорі волосся.
 • Авітаміноз. Далеко не всі знають, але недолік в організмі вітамінів і мікроелементів може погано позначитися на стані волосяних цибулин і вплинути на природні процеси, пов’язані з пігментацією. Якщо вчасно діагностувати цю проблему, то її можна вилікувати і згодом повернути волоссю природний пігмент.
 • Жорсткі дієти. Убогий раціон під час дієти не тільки не піде на користь, але ще й сильно нашкодить локонам. Дуже помірне вживання або повна відмова від продуктів з необхідними вітамінами, залізом, йодом теж є причиною того, чому сивіє волосся в 30 років і раніше.
 • Куріння. З-за нікотину клітини всього організму не отримують достатній об’єм кисню, чому у багатьох з’являється сивина навіть в 30 років.
 • Часте використання гарячої води під час миття волосся. З-за неї може порушитися процес вироблення пігментів і початися посивіння.
 • Регулярне вживання кави або продуктів з великим вмістом солі.
 • Дію медикаментозних препаратів.
 • Погане кровообіг.
 • Як уникнути проблем

  Ви вже ознайомилися з інформацією і зрозуміли, чому сивіє волосся на голові у 30 років у тих, у кого вони повинні почати сивіти набагато пізніше. Тепер вам, напевно, цікаво, чи можна запобігти раннє посивіння? Так, це можливо, але тільки в тому випадку, якщо ніяк не закладено в генетиці. Треба тільки розуміти, що повністю запобігти сивину неможливо, але от відкласти її появу, наприклад, на 20-річний термін можна запросто, якщо дотримуватися таких простих правил:

  Як бачите, причини того, чому рано сивіє волосся, цілком очевидні. Щоб не піддати свої волосся ранньої сивині достатньо налагодити свій спосіб життя. У радах вище немає чогось надприродного. Всі перераховані вище правила – це прості істини.

  На жаль, у сучасному світі люди забувають про них, що згодом призводить до сумного результату. І мова зараз йде не тільки про ранньої сивини, а про погіршення здоров’я в цілому. Введіть ці правила у своє повсякденне життя, і вона обов’язково налагодиться. Пам’ятайте, що все в цьому житті залежить тільки від вас самих.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Чому з’являються білі плями на нігтях пальців рук і ніг і як з цим боротися?

  Зміст статті: Косметична проблема чи симптом хвороби? Як визначити хворобу за цятками на нігтях Як усунути дефект? Вчені стверджують: за зовнішнім виглядом людини можна багато чого сказати про його здоров’я….

  Користь оливкової олії для вій

  Зміст статті: Корисні властивості і ефект від застосування Секрети правильного використання Кращі рецепти Запобіжні Заходи Рослинні олії вже давно займають почесне місце не тільки на жіночій кухні. Вони затребувані в…

  Користь скрабу з вівсяних пластівців для обличчя: популярні рецепти

  Зміст статті: Корисні властивості Рекомендації по приготуванню та застосуванню засоби Популярні рецепти Приваблива доглянута шкіра обличчя – це мрія кожної представниці прекрасної статі незалежно від віку. Одним з найважливіших етапів…