Тільки для справжніх пані!

Чому проявляється алергія на глютен

Чому проявляється алергія на глютен

З кожним роком збільшується кількість випадків виникнення харчової алергії. Деякі лікарі пов’язують тенденцію з негативним впливом консервантів, що містяться у продуктах, і використанням для вирощування овочів нітратів і пестицидів.

Алергія на глютен зустрічається рідко. За офіційними даними, нею страждає не більше 1% жителів землі. Найчастіше вона вражає малюків до року, але іноді буває і у дорослих людей.

Що таке глютен?

У більшості злакових культур знаходиться спеціальний рослинний білок, який називається глютеном. Всі знають, що таке клейковина. Від її кількості у борошні залежить якість хлібобулочних виробів та макаронів. Виявляється, клейковина – це і є глютен, і саме він відповідає за еластичність і в’язкість борошна.

Коли продукти, що містять клейковину, потрапляють у шлунок, білок починає розпадатися на складові. Одна з них — гліадин, в рідкісних випадках відторгається імунною системою. Беручи фракцію за чужорідне речовина, організм стрімко виробляє антитіла для знищення небезпеки. Вони згубно впливають на кишечник, провокуючи в ньому запальний процес.

Поживні речовини перестають повноцінно всмоктуватися, і відбувається інтоксикація всіх органів, порушує їхню роботу.

Захворювання має дві форми.

Різниця між двома формами дуже істотна. Якщо дотримуватися правильного харчування, виключати продукти, що провокують непереносимість, алергія на глютен може поступово зменшитися і навіть припинитися. Коли поставлено діагноз целіакія, людині все життя доведеться тримати сувору дієту, щоб не відчувати дискомфорту.

Причини патології

Непереносимість клейковини у немовляти найчастіше відбувається з вини недосвідчених батьків. Щоб такого не траплялося, потрібно прислухатися до порад лікарів і не пропонувати малюкам прикорм раніше часу. Оптимальний вік для засвоєння безглютенових каш — 6 місяців. Починати потрібно з:

Шлунок маленької дитини не здатний перетравлювати їжу з клейковиною. Пшеничну, манну, ячну і вівсяну кашу слід включати в раціон ближче до двох років, коли в кишечнику будуть вироблятися потрібні ферменти, стабілізується мікрофлора.

Груднички захищені від хвороби маминим молоком, в якому немає небезпечного білка.

Школярі, і дорослі люди піддаються загрозі виникнення непереносимості, якщо в мікрофлорі кишечника відбуваються порушення, що впливають на засвоєння елементу. Так буває після:

Ризик збільшується при аутоімунних захворюваннях, тривалих стресах, перенапруженні і цукровому діабеті. Багато дорослі руйнують природну мікрофлору спиртними напоями та цигарками.

Симптоми захворювання

При алергії на глютен симптоми досить розмиті, і їх можна сплутати з ознаками інших захворювань. У дитини стан може погіршитися через пару годин після прийому їжі, але іноді хвороба проявляється через кілька тижнів.

Діти старшого віку робляться розсіяними, їм стає важко запам’ятовувати інформацію і навчатися в школі.

У дорослих симптоми часто слабо виражені, тому на них тривалий час не звертають уваги.

Періодично виникають болі в кишечнику, турбує метеоризм, тяжкість у шлунку і порушення стільця. Інтоксикація організму призводить до головних болів, постійної втоми і сонливості. Іноді починають німіти пальці рук, пересихає в горлі.

Ознаки алергічної реакції на клейковину можуть проявлятися і по-іншому. Це залежить від ступеня отруєння організму продуктами розпаду і від тяжкості ураження внутрішніх органів.

Що робити?

При появі неприємних симптомів потрібно негайно звернутися до лікаря. Якщо він запідозрить харчову алергію, то для підтвердження діагнозу треба зробити тест. Іноді фахівець рекомендує здати кров на виявлення рівня антитіл до глютену. Після отримання всіх результатів фахівець в індивідуальному порядку підбирає лікування і дієту.

Коли алергія виявлена у малюка до року, потрібно повністю переглянути його харчування. Прикорм слід вводити поступово і уважно стежити за реакцією дитини. При безглютенової дієті дозволяються:

Коли ви купуєте дитині готове дитяче харчування в магазині, уважно вивчайте його складу. В такі баночки часто додають глютен, так як він надає пюре потрібну консистенцію.

Якщо все робити правильно, симптоми алергії поступово пройдуть, і малюк буде відчувати себе чудово. З часом можна потроху додавати в продукти харчування з глютеном. Далі слід спостерігати за реакцією.

Алергія на глютен зазвичай проходить, коли дитина стає старше і робота його шлунку стабілізується.

Дорослі люди часто не реагують на тривожні симптоми і продовжують харчуватися продуктами з вмістом глютену. Від цього робота тонкого кишечника сильно порушується і виникає виснаження. Органам не вистачає вітамінів і мінералів для нормального функціонування. Такий стан вимагає медикаментозної терапії, яка включає антигістамінні, протизапальні препарати, і суворої дієти. Хворому вирішуються:

Люди, які страждають на целіакію, змушені все життя дотримуватися дієтичного безглютенового харчування. Лікар ставить діагноз після дослідження кишечника ендоскопом та отримання результатів біопсії.

Заборонені продукти

Алергія на глютен у дитини вимагає відмовитися від усього мучного, не давати йому хліба, булочок, печива. Дозволяється включати в раціон випічку, приготовану з гречаної або кукурудзяного борошна. Краще робити хлібці самостійно, щоб бути впевненим, що в складі немає заборонених продуктів.

Малюкові не можна:

Дорослим слід виключити з харчування будь напівфабрикати. У готових котлетах, сосисках і соєвому замінники м’яса завжди присутній глютен в якості харчової добавки. Майонез, соуси, морозиво, чіпси, крабові палички також під забороною.

Щоб нормалізувати роботу кишечника, треба перейти на здорове харчування і готувати харчі самим, піддаючи продукти мінімальній термічній обробці.

Правильно складений раціон швидко позбавляє від патологічних симптомів. У більшості дітей алергія на глютен повністю проходить, коли вони стають старше 3 років.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Чому іноді зводить ноги, і що з цим робити

Зміст статті: Чому зводить ноги: найпоширеніші причини Як лікувати судоми ніг Профілактика спазмів в ногах – загальні рекомендації Як допомогти дітям Зводить м’язи ніг з однаковою частотою як у чоловіків,…

Чому виникає нічний кашель у дорослого, які його причини?

Зміст статті: Кашльовий рефлекс Причини нападу в нічний час Основні види захворювання Способи полегшити симптом Профілактика Нічний кашель може порушити сон не тільки хворого, але і інших людей, які його…

Знижена кислотність шлунка і симптоми цього захворювання

Зміст статті: Причини захворювання Основні симптоми Додаткові ознаки Лікування Народні засоби Дієтичне харчування Кислотність шлункового соку – це показник концентрації соляної кислоти в шлунковому соку. Показник рН в нормі становить…