Тільки для справжніх пані!

Чому новонароджений крекче і тужиться уві сні і що з цим робити

Чому новонароджений крекче і тужиться уві сні і що з цим робити

Кожна мама дуже чуйно ставиться до будь-яких змін в самопочутті її малюка, особливо якщо дитині всього місяць, а то й менше. Складність полягає в тому, що деколи матері важко зрозуміти, що турбує дитину, адже малюк ще не вміє пояснити, чому він плаче. Часто молоду маму хвилює, чому дитина постійно тужиться, крекче і плаче уві сні, а іноді і під час неспання. Що це означає? Чи говорить це про те, що здоров’ю малюка щось загрожує? Педіатри радять: не поспішайте бігти в лікарню або давати новонародженому будь-які ліки. Спочатку необхідно розібратися, чому дитина може так себе вести.

Які причини?

Новонароджений крекче уві сні або тужиться: фахівці виділяють кілька причин, що пояснюють, чому новонароджена дитина може робити це у сні чи під час неспання.

Незважаючи на випробовуваний дитиною дискомфорт, у більшості випадків всі ці стани не представляють загрозу для здоров’я новонародженого. Але якщо крім того, що малюк постійно тужиться і крекче, у нього виникає блювота, підвищується температура тіла, погіршується апетит і починає знижуватися вага, це є вагомим приводом звернутися до лікаря. Мова може йти про патології шлунково-кишкового тракту, а в деяких випадках – про порушення в роботі нервової системи.

Що порадить лікар?

Коли батьки помічають, що їхній малюк став дуже часто кряхтеть і тужитися уві сні і під час неспання, їм варто обов’язково сказати про свої спостереження педіатра. Лікар зможе визначити, чому місячна дитина веде себе подібним чином, і дасть рекомендації, які допоможуть мамі і татові справитися з небажаними змінами у самопочуття новонародженого.

Якщо вся справа в коліках або запорах, педіатри радять боротися з цим комплексно. Мамі, що годує дитину груддю, необхідно дотримуватися спеціальної дієти, що запобігає у малюка виникнення проблем з травленням. Особливо суворо обмежувати себе в харчуванні жінці доведеться в перший місяць після пологів. Для дітей, які перебувають на штучному вигодовуванні, можливо, доведеться підібрати іншу суміш. Щоб уникнути кольок, рекомендується регулярно робити дитині масаж живота. Педіатри також нагадують: перед кожним годуванням малюк повинен деякий час полежати на животику. Коли дитина ссе груди, мамі потрібно стежити за тим, щоб він правильно захоплював сосок. Це дозволить уникнути заковтування повітря.

Періодично можна давати немовляті спеціальні препарати або рослинні засоби для кращого відходження газів і калових мас. Однак батьки повинні пам’ятати, що застосовувати ліки без призначення лікаря вкрай небажано. Коли самопочуття дитини через запорів сильно погіршується, допускається робити мікроклізму. Але якщо запори у дитини не мають постійного характеру, зайвий раз стимулювати дефекацію фахівці не радять. Якщо новонароджений крекче з-за «голодних» запорів, ситуація вимагає негайної корекції режиму харчування.

У разі, коли у педіатра є підозри на наявність якоїсь патології, він може призначити додаткові аналізи та обстеження. Не варто лякатися завчасно: у більшості випадків побоювання не виправдовуються, а проблеми, пов’язані з незрілістю травної системи малюка, проходять після 3 місяців. Щоб не лікувати неіснуючі хвороби, батькам потрібно розібратися, чому дитина крекче і тужиться, і постаратися усунути причини дискомфорту за допомогою простих маніпуляцій. У цьому випадку малюк буде відчувати себе добре і без медикаментозного лікування.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Чому маленька дитина плаче

Зміст статті: Поширені приводи Як чинити Якщо ситуація незрозуміла Висновок Психологи стверджують, що плач дитини – це унікальна характеристика, якої немовля відрізняється від однолітків. Коли дитина плаче, він видає звук,…

Чому маленька дитина часто хропе уві сні

Зміст статті: З-за чого це відбувається До чого може призвести хропіння Основні причини Характерні симптоми збільшення аденоїдів у дитини Причини закладеного носа і відсутності соплів Загальні рекомендації Сучасна діагностика Від…

Чому дитина висовує язик

Зміст статті: Основні положення Нешкідливі гримаси Небезпечні симптоми небезпечних недуг Ті, у кого є маленькі діти, прекрасно розуміють, скільки зусиль варто боротьба за їхнє здоров’я. Деякі матері починають здригатися при…