Тільки для справжніх пані!

Чому маленька дитина плаче

Чому маленька дитина плаче

Психологи стверджують, що плач дитини – це унікальна характеристика, якої немовля відрізняється від однолітків. Коли дитина плаче, він видає звук, який, аналогічно пальцевих відбитків, дозволяє мамі відразу після народження відрізняти свого малюка від інших дітей. Дитячий плач – це мимовільний відповідь на питання, що турбує дитя дискомфорт, який надсилається малюком на адресу батьків, щоб сповістити їх про свої потреби.

Поширені приводи

Зазвичай новонароджений може плакати, коли якийсь час він голодний. Спазми, які відбуваються в його шлунку, викликають дискомфорт. Причому кричить малюк дуже вимогливо. Причина таких неприємних відчуттів – ситуація, коли напередодні малюк просто погано наївся. Тоді слід погодувати новонародженого, незважаючи на режим. Коли малюк задовольнить свої потреби, він швидко заспокоїться.

Таке занепокоєння може бути пов’язано також з нестачею молока у годуючої матусі. Веде дитина при цьому себе особливо: немовля виявляє деяке занепокоєння весь час, посилення до закінчення годування. Він починає часто смикати вільними ніжками, відчайдушно крутить навколо головкою, набагато більш жадібно намагається смоктати. У цій ситуації, якщо одна грудь спорожнилася, необхідно, щоб дитина отримав другий джерело цілющої вологи.

Буває, що дитина плаче відразу після годування. Найімовірніше, його турбують гази, що скупчилися в кишках.

Батькам варто звернути уваги на ніжки немовляти, а саме на п’ятки. Коли він дригає ними сильно, а п’ятки почервоніли, то причина того, чому дитина плаче, саме в цьому. Потрібно взяти новонародженого на коліна і акуратно помасажувати напружений животик. Рухи потрібно виконувати за годинниковою стрілкою.

Якщо цей спосіб неефективний, можна перевернути дитину на живіт, залишити його на колінах деякий час. Якщо ці маніпуляції теж не допомагають, слід вдатися до більш кардинальної процедурі, а саме акуратно вставити в анус немовляти газовідвідну трубочку, обов’язково змастивши її вазеліном. При часто повторюваних кишкових кольках батькам слід після консультації з педіатром, застосувати аптечні препарати.

Ці медикаменти не всмоктуються в кишечнику, оскільки вони діють лише на утворився газовий міхур, миттєво розбиваючи у нього стінку. Найкращий варіант серед лікарських препаратів – «Еспумізан». З народних підручних засобів проти кольок слід порекомендувати кропову воду.

Діти в такому віці дуже схильні до нездужань. Нерідко малюки страждають від запалення слизової порожнини рота. Часто причиною цього може бути молочниця, стоматит, навіть соска, зроблена не з якісного матеріалу і провокує подразнення ротика дитини. Щоб позбавити від страждань дитини, якщо дитина пхикає весь час, потрібно звернутися до фахівця, який підбере необхідну схему лікування.

Як чинити

Наведемо перелік найбільш поширених причин, із-за чого діти плачуть:

 • Іноді причини такого занепокоєння, коли немовля плаче, полягають у наявності бульбашки повітря всередині шлунка. Потрібно робити так: взяти немовля на руки, тримаючи його вертикально, притуляючи до себе роздутим животом і ніжно погладжуючи по дитячій голівці. Коли малюк отрыгнет повітря, то негайно заспокоїться.
 • Також дитина плаче тоді, коли намокли пелюшки, дратує чутливу шкіру новонародженого. У такій ситуації сила плачу періодично змінюється, з’являється гикавка через переохолодження. Тоді мамі слід робити так: переодягнути малюка і швидко його зігріти. Можна ніжки заховати в теплі шкарпетки, рукавичками або теплою водою обігріти ручки. Вказує на переохолодження також прохолодна шкіра.
 • Новонароджений постійно плаче від того, що турбує попрілість, що виникла після несвоєчасно смененного памперса. Аналогічна ситуація виникає, коли у малюка не до кінця висушена шкіра, якщо вона не має можливості повноцінно дихати. Розібравшись у ситуації, згодом її легко не допускати, ретельно виконуючи догляд за немовлям.
 • Іноді причиною, через яку відразу не вдається розібратися, чому плаче немовля, стає незручний одяг або неправильне положення. Дитина пхикає, після кричить і докладає зусиль, щоб змінити положення свого тіла, при цьому він розмахує руками і ногами.
 • Наступна причина, чому плаче немовля – запалення сечового міхура. Якщо батьки помітили, що під час сечовипускання або дефекації малюк сильно плаче, неспокійно поводиться, то у нього вірогідні дрібні тріщини в анусі, характерні для дітей з закрепами.
 • Також причиною, чому немовля плаче, стає його перегрівання. У такій ситуації він спітнілий, на голівці волоски мокрі, виступає на шкірі пітниця. Дитина смикає кінцівками. Перегрівання для малюка небезпечно, причому не менше, ніж переохолодження. Робити треба ось що: немовля терміново потрібно переодягнути.
 • Серйозний привід для занепокоєння з-за того, чому дитина плаче, повинна викликати ситуація, коли у малюка болить вушко. Визначити хворобу можна за наступною ознакою: плач посилюється при годуванні, особливо страждання помітні в момент ковтання. Одночасно з цим дитина часто починає терти свій вушко. Якщо дитині злегка натиснути на козелок, малюк різко закричить через виникла болю, його плач значно посилиться. Якщо є підозра, що у дитини запалення середнє вухо, потрібно терміновий виклик педіатра.
 • Якщо ситуація незрозуміла

  Причину, з-за чого немовля плаче, можна визначити за його емоційному стану. Зустрічаються ситуації, коли малюк плаче перед укладанням. Він вередує, скидає пелюшки, часто перебирає ніжками, веде себе неспокійно. Тоді батькам потрібно почекати зі сном, треба на певний час позбавити немовля, щоб він «погуляв».

  Нерідко маленькі діти сильно плачуть в сонному стані. Найімовірніше, це викликано перезбудженням (з-за чого він отримує велику дозу всіляких емоцій), прорезывающихся зубиків або кишкових кольок, що турбують малюка.

  Якщо у новонародженого виникає потреба у безпосередньому спілкуванні з матусею, він також буде плакати. Боязнь самотності переноситься немовлятами так само важко, як і вже давно вийшли з цього віку. Якщо відсутні перераховані вище причини плачу, але дитина все одно продовжує скиглити, слід робити так: наблизитися до нього (а краще взяти на руки, ніжно поговорити з ним або заспівати колискову.

  Плач, не має конкретної причини, швидше викликаний не захворюванням, а є наслідком нервової збудливості. Необхідно прибрати подалі яскраве світло, вимкнути або значно приглушити музику.

  Висновок

  Малюк з першої хвилини життя відчуває свою матір, тому кожне її погане самопочуття негативно відбивається на немовля. Саме це може стати причиною постійного плачу дитини. Батькам важливо завжди підтримувати власну емоційну рівновагу, щоб не нервувати дитину.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Чому маленька дитина часто хропе уві сні

  Зміст статті: З-за чого це відбувається До чого може призвести хропіння Основні причини Характерні симптоми збільшення аденоїдів у дитини Причини закладеного носа і відсутності соплів Загальні рекомендації Сучасна діагностика Від…

  Чому дитина висовує язик

  Зміст статті: Основні положення Нешкідливі гримаси Небезпечні симптоми небезпечних недуг Ті, у кого є маленькі діти, прекрасно розуміють, скільки зусиль варто боротьба за їхнє здоров’я. Деякі матері починають здригатися при…

  Чому бувають червоні очі у дитини

  Зміст статті: Які захворювання супроводжує цей симптом Наскільки небезпечний цей симптом Як лікувати очі у дітей Червоні очі у дитини можуть бути з різних причин, і цей симптом вказує на…