Тільки для справжніх пані!

Чому маленька дитина часто хропе уві сні

Чому маленька дитина часто хропе уві сні

Від здорового сну залежить нормальний ріст і фізична активність дитини. Якщо ви почули дитяче хропіння всього один раз, то не потрібно хвилюватися. Але коли цей симптом повторюється постійно – це повинно насторожити. Постарайтеся якнайшвидше звернутися до лікаря, щоб отримати кваліфіковану пораду і допомогу.

Під час сну у малюка звужується просвіт неба, і сила скорочення дихальних м’язів зменшується. Частина повітря блокується при проходженні, і так виникає дитячий хропіння. У батьків в свою чергу виникає питання: «Чому дитина хропе вночі?»

З-за чого це відбувається

Якщо ви стали помічати таку особливість, як постійний хропіння у дитини під час сну, то будьте обережні. Це може бути ознакою серйозного захворювання, деформації кісток лицевого відділу черепа або певні аномалії. У багатьох випадках малюк страждає хронічним нежитем і набряком аденоїдів, що і призводить до появи хропіння.

До чого може призвести хропіння

Хропіння обриває частоту дитячого дихання, тому організм в цілому, легені й мозок отримують мала кількість кисню. За ніч розумова система не здатна відновитися для подальшої нормальної роботи. Тому у хропе малюка можуть виникнути неуважність, подразнення, істерики, занепокоєння.

Постарайтеся ставитися до своєї дитини з розумінням і турботою, якщо потрібно – допоможіть зі шкільними домашніми завданнями, поки дитина видужає і набереться сил. Виключіть на час фізичні навантаження та спортивні гуртки.

Якщо дитина хропе уві сні, то виникає постійне пробудження в нічні години. А в цей час організм виробляє корисний соматотропний гормон, який сприяє розвитку дітей. Тому сильне хропіння призводить до уповільнення росту і нічного енурезу. Також порушення сну і нічний хропіння провокують підвищення тиску, що призводить до великого навантаження на серце.

Основні причини

Характерні симптоми збільшення аденоїдів у дитини

 • З’являється утруднене дихання через ніс, як при початку звичайного нежитю. На цьому етапі захворювання варто звернутися до фахівця, щоб провести діагностику.
 • Виникає хропіння уві сні, ускладнене дихання носом. Особливості анатомічної будови носоглотки, лицьового черепа і піднебіння можуть призвести до появи дитячого хропіння. У цьому випадку потрібен огляд кваліфікованого лікаря, який може дати рекомендації для усунення порушення.
 • Дитина починає дихати ротом постійно, це може призвести до ускладнення і частих простудних захворювань.
 • В результаті такої недуги дитина хропе уві сні, а вдень може постійно відчувати слабкість, почати вередувати і менше цікавитися тим, що відбувається в навколишньому світі. Збільшення аденоїдів може призвести до погіршення слуху і навіть до нетримання сечі під час неспокійного сну.

  Причини закладеного носа і відсутності соплів

  Загальні рекомендації

  Незалежно від причини захворювання наші рекомендації допоможуть полегшити нічний сон.

  Сучасна діагностика

  Що робити, якщо батьки не можуть виявити причину хропіння самостійно? Що робити, якщо первинний самостійний огляд нічого не дав, а дитина хропе уві сні? По всіх незрозумілих випадках потрібно звертатися до лікаря.

  В якості обстеження в сучасній медицині використовують процедуру, яка називається ендоскопія носоглотки. Цей діагностичний метод є найбільш ефективним і безпечним. Спосіб проведення – під місцевою анестезією.

  Лікар-оториноларинголог проведе ретельний огляд носової порожнини та слизової носа. З отриманих даних лікар встановить причини виникнення похрапывания в такому юному віці і поставить діагноз. Після дасть профілактичні або лікувальні поради щодо усунення хропіння.

  Сподіваємося, наша стаття допоможе вашій родині подолати тимчасові труднощі, і дитячий хропіння перестане бути проблемою для вас і вашої дитини.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Чому дитина висовує язик

  Зміст статті: Основні положення Нешкідливі гримаси Небезпечні симптоми небезпечних недуг Ті, у кого є маленькі діти, прекрасно розуміють, скільки зусиль варто боротьба за їхнє здоров’я. Деякі матері починають здригатися при…

  Чому бувають червоні очі у дитини

  Зміст статті: Які захворювання супроводжує цей симптом Наскільки небезпечний цей симптом Як лікувати очі у дітей Червоні очі у дитини можуть бути з різних причин, і цей симптом вказує на…

  Порядок прорізування молочних зубів у дітей

  Зміст статті: Коли проявляються перші зубки Скільки триває важкий період З-за чого зубів немає тривалий час Послідовність прояву зубів Основні проблеми батьків у цей період Як полегшити стан Безперечно, поява…