Чому хочеться їсти крейду: причини, наслідки, чим замінити?
Зміст:
- Що таке крейда… і з чим його їдять
- Чому людині хочеться крейди?
- Можна їсти крейду? Який і скільки?
- Наслідки мелоедения
- Якщо хочеться крейди, що робити?
«Крейдяні гурмани» дивують оточуючих: одні воліють споживати тільки канцелярський крейда, інші – будівельний, а треті і зовсім – крейда природного походження. Є й ті, хто звик задовольнятися глюконатом кальцію. Чому так відбувається? Не потрібно все списувати на людські дивацтва, адже поїдання крейди може бути тривожним симптомом.
Що таке крейда… і з чим його їдять
Природний крейда – це гірська порода рослинного походження. 65 років тому вчені встановили, що утворився він не з решток молюсків і тварин, а із залишків кокколитов – водоростей, які виділяють вапно. Природний крейда на 98% складається з карбонату кальцію, все інше – оксиди металів і карбонат магнію.
Крейду не розчиняється у воді, але розчиняється в кислотах – соляної та оцтової. Видобуток ведеться в крейдяних кар’єрах, і особливо цінними вважаються глибинні шари породи. Проблема в тому, що порода знаходиться в зволоженому стані і добути її непросто, оскільки вона налипає на обладнання.
Незбагачений крейда – вихідна сировина для виробництва вапна, якої досі фарбують стіни, стелі в будинках, і стовбури дерев. Вапно – це луг, тому її використовують меліоратори для розкислення ґрунтів. Взагалі, крейда має дуже широкий спектр застосування, крім того, він є харчовою добавкою (стабілізатор E 170).
Вживання в їжу карбонату кальцію не заборонено, а навпаки – всіляко заохочується, і тут, головне, знати міру. Правда, це має бути натуральний продукт, розфасований в пакети і не містить у своєму складі сторонніх домішок і барвників. Так що, гризти шкільні різнокольорові олівці – необов’язково, оскільки їм є їстівна альтернатива.
Чому людині хочеться крейди?
Існує думка, що бажання поїсти крейда виникає по причині дефіциту кальцію в організмі. І це правда. Але існують захворювання, появу яких кардинально змінює смакові пристрасті людини. Просто організм настільки незвичайним чином намагається налагодити роботу внутрішніх органів і відновити обмін речовин. Відомо п’ять основних причин мелоедения:
Можна їсти крейду? Який і скільки?
Кальцій в чистому вигляді засвоюється організмом дуже погано, і мелоедение – це не кращий спосіб вирішення проблеми. Якщо дуже хочеться поїсти крейди, то слід уникати поїдання технічних, канцелярських та кормових варіантів, оскільки вони не призначені для вживання в їжу, і можуть містити у своєму складі хімічні домішки і добавки.
Рекомендована норма – максимум три невеликих шматочка кускового крейди або столова ложка порошкоподібного. А краще віддати перевагу штучно воссозданному аналогу – глюконату кальцію, має схожий смак.
Наслідки мелоедения
Надлишок крейди в організмі небезпечний для здоров’я! Він має властивість осідати у внутрішніх органах і на стінках судин, що перешкоджає їх правильної роботи. Надлишок карбонату кальцію призводить до появи каменів у нирках, цукровому діабету, вапнуванню внутрішніх стінок судин і до панкреатиту.
При попаданні цієї речовини в шлунок, відбувається його змішування з соляною кислотою, що провокує сильне газоутворення, а згодом призводить до руйнування слизової шлунка. А це пряма дорога до виразки та гастриту.
Канцелярський (шкільний крейда) – «продукт» дуже небезпечний, оскільки містить в своєму складі, крім карбонату кальцію, барвники і гіпс. У будівельному меле ще більше домішок, а кормовий – дуже неприємний на смак і провокує появу відрижки.
Якщо хочеться крейди, що робити?
В чому б не полягала причина такого незвичайного харчового пристрасті, мелоеди повинні потурбуватися придбанням свого улюбленого продукту. Краще купувати в аптеці, хоча людям, яким вдалося «дістати» природний крейда, видобутий в кар’єрі, невимовно пощастило. Адже вони можуть покуштувати екологічно чистого продукту, не зіпсованого «хімією». От тільки їсти це ласощі кожен день не можна – тільки кілька разів на місяць.

Де ви зараз? Ось тут:
Схожі записи:

П’яткова шпора: причини, симптоми, методи лікування, профілактика
Зміст: Що таке п’яткова шпора Чому з’являється шпора на п’яті Симптоми п’яткової шпори і методи діагностування Як лікувати шпору на п’яті в домашніх умовах Медикаментозне лікування Фізіотерапія Народні методи лікування…

Судоми пальців ніг: основні причини і лікування
Зміст: Як це відбувається Зводить пальці на ногах — причини судом Роль калію, кальцію, магнію Судоми пальців ніг під час вагітності Зводить судомами пальці у дитини Зводить пальці на ногах…

Чому паморочиться голова? Причини запаморочення
Зміст: Запаморочення: що це таке, які існують види Чому паморочиться голова, нудить, темніє в очах, хитає здорової людини Хвороби головного мозку, що викликають запаморочення Паморочиться голова від зниженого або підвищеного…