Тільки для справжніх пані!

Чому дитина здригається і плаче уві сні і що з цим робити

Чому дитина здригається і плаче уві сні і що з цим робити

Що може бути прекрасніше для молодої мами, ніж її спить солодким сном малюк? Але якщо під час тихої години немовля різко здригається, плаче і прокидається, це може навести батьків на погані думки про те, що з їх малюком не все в порядку. Так чому ж дитина здригається уві сні і чи небезпечно це для його здоров’я? Варто бити тривогу і вживати якісь заходи?

Є привід для хвилювання?

Найчастіше причини того, що дитина здригається уві сні, пов’язані з незрілістю його нервової системи. Даний медичний термін зовсім не означає, що малюк відстає в розвитку. Навпаки, для новонароджених це є нормою і в більшості випадків повністю проходить до 3-4 місяців. Часто незрілість нервової системи супроводжується гіпертонусом м’язів, який теж сприяє появі здригувань уві сні. До речі, у недоношених дітей це спостерігається частіше, але по мірі дорослішання частота таких випадків істотно скорочується.

Фахівці, відповідаючи на питання, чому діти уві сні здригаються, відзначають наступні поширені причини:

Такі основні непатологические причини посмикувань у сні. Крім того, джерела появи подібних здригувань іноді криються в нестачі кальцію, надлишок вітаміну D або підвищеної нервової збудливості. Педіатри відзначають, що всі ці стани не несуть будь-якої суттєвої небезпеки для здоров’я малюка і вимагають лише м’якої корекції.

Коли потрібно звернутися до лікаря?

Незважаючи на те, що в більшості випадків посмикування уві сні не означають нічого страшного, батьки все ж повинні уважно спостерігати за дитиною і звернутися до лікаря, якщо почнуть помічати такі симптоми:

Ці ознаки можуть вказувати на те, що в дитини розвивається серйозне захворювання. Так, виникають судоми, коли у дітей порушений обмін речовин, уражена нервова система або головний мозок. Крім того, у дітей в гострій фазі захворювання може сильно підвищуватися температура. Це веде до появи фебрильних судом. В цьому випадку потрібно як можна швидше збити жар і при необхідності викликати бригаду швидкої допомоги.

Звичайно, при виникненні подібних симптомів не варто відразу впадати в паніку і самостійно ставити діагнози. Точно відповісти на питання, чому дитина здригається уві сні, прокидається і плаче, зможе тільки фахівець на підставі огляду та необхідних аналізів.

Що робити батькам?

Якщо мама точно знає, що ніякої загрози життю і здоров’ю малюка немає, їй необхідно проаналізувати, чому дитина здригається уві сні. Якщо дитину щось турбує, потрібно спробувати усунути джерела дискомфорту. Коли йому заважають спати коліки або біль від зубів, що прорізуються, мама повинна постаратися полегшити стан дитини доступними засобами (масаж, лікарські засоби). Для дуже активних дітей необхідно планувати режим дня таким чином, щоб ввечері вони були зайняті спокійними іграми. Чудовим седативним ефектом володіють ванни з додаванням заспокійливих трав (лаванда, материнка, м’ята, шавлія та інші). Купати в таких ваннах можна як немовлят, так і старших діток. Звичайно, використовувати цей метод можна лише за умови, що у малюка немає алергії на рослини.

Коли сон малюка стає занадто неспокійним, рекомендується практикувати спільний нічний відпочинок мами і дитини. Це особливо добре діє на немовлят: доведено, що діти, яких годують грудьми, набагато краще сплять поруч з матір’ю, відчуваючи її тепло і запах молока. До речі, це також відмінний спосіб виспатися й самій мамі: фази сну жінки та її немовля при спільному сні збігаються, дитина рідше прокидається вночі, а мамі не потрібно зайвий раз бігти до дитячого ліжечка.

Якщо малюк різко здригається і прокидається, намагайтесь заспокоїти його, при необхідності похитавши і убаюкав. Під час сну в кімнаті, де перебуває дитина, рекомендується забезпечити відсутність яскравого світла і гучних звуків. Також потрібно подбати про те, щоб у приміщенні була оптимальна для дитини температура – 19-22°С. Діти краще сплять в кімнаті зі свіжим прохолодним повітрям, тому бажано влаштовувати провітрювання перед тим, як вкласти дитину відпочивати, попередньо відправивши малюка в іншу кімнату.

Мама і сама повинна бути спокійною і впевненою, адже малюк чуйно реагує на мамине настрій. Батькам варто пам’ятати, що в переважній більшості випадків здригування уві сні не несуть ніякої серйозної небезпеки для маленького організму і проходять з віком.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Чому з’являються молочні скоринки на голові у малюка-грудничка?

Зміст статті: Причини появи Як прибрати себорею у малюка? Профілактичні заходи Скоринки на голові у новонародженого можна помітити ще в пологовому будинку. Чи шкідливо це? Треба від них позбавлятися? Давайте…

Чому новонароджений крекче і тужиться уві сні і що з цим робити

Кожна мама дуже чуйно ставиться до будь-яких змін в самопочутті її малюка, особливо якщо дитині всього місяць, а то й менше. Складність полягає в тому, що деколи матері важко зрозуміти,…

Чому маленька дитина плаче

Зміст статті: Поширені приводи Як чинити Якщо ситуація незрозуміла Висновок Психологи стверджують, що плач дитини – це унікальна характеристика, якої немовля відрізняється від однолітків. Коли дитина плаче, він видає звук,…