Тільки для справжніх пані!

Чому дитина висовує язик

Чому дитина висовує язик

Ті, у кого є маленькі діти, прекрасно розуміють, скільки зусиль варто боротьба за їхнє здоров’я. Деякі матері починають здригатися при найменшому відхиленні від звичного укладу речей. Раптом з їх дитиною щось не в порядку, хвилюються вони і задаються, здавалося б, неможливими запитаннями. Наприклад, такими: чому дитина висовує язик, які існують на це причини?

Практично всі батьки турбуються за здоров’я своїх дітей – так вже дають про себе знати батьківські інстинкти. Крім того, це поведінкова реакція, пов’язана з бажанням захистити і подбати. Вони намагаються уберегти малюків від загроз зовнішнього світу, намагаються зміцнити імунітет, зробити їх менш сприйнятливими до погроз зовнішнього світу. Особливо, якщо мова йде про грудному дитину від двох місяців до півроку і трохи старше, адже у них ще не повною мірою сформувався власний імунітет.

Іноді у маленьких дітей можуть спостерігатися дивні відхилення в поведінці або фізіології. Іноді, звичайно, це всього лише ігровий елемент або якийсь ознака розвитку, коли малюк пізнає своє тіло. Але іноді відхилення виступають і в ролі тривожних сигналів. На них необхідно своєчасно реагувати, якщо ви не хочете стати винуватцем того, що запустили власну кровинушку. Сьогодні мова піде про один з них.

Насправді у багатьох молодих мам ситуація, коли дитина висовує язик, викликає масу турбот. Давайте розберемося, чи проблема це чи погане виховання. Звичайно, завжди краще бути попередженим, а значить – озброєним.

Основні положення

Отже, уважна мама помітила незвичайне в поведінці малюка і після розмови з домочадцями з’ясувала, що ніхто його цьому спеціально не вчив. Але чому дитина висовує язик? З чим це може бути пов’язано? Чим це може бути чревате для вашого чада? Чи варто в такому випадку звертатися до лікаря?

Якщо немовля висовує язик – це привід для того, щоб почати більш пильно за ним спостерігати. Адже в деяких випадках це можуть бути дійсно передумови серйозних захворювань. Зверніть увагу на те, наскільки він спокійно спить, не закидає чи голову назад, не кривляється. Важливо з самого початку визначити, що робить малюк це граючись, або все відбувається як би само по собі, автоматично. Прислухайтеся до вашого материнського досвіду, можливо, це і стане підказкою.

Враховуйте той момент, що немовля висовує язик під час ігор – це вважається цілком природною поведінкової реакцією. Він подібним чином проявляє свої емоції, кривляється. Але якщо це відбувається постійно, і дитина не може цей процес контролювати – негайно звертайтесь до вашого лікаря-педіатра. В іншому випадку, якщо запустити ситуацію, ви можете сприяти розвитку серйозних захворювань, які сильно зіпсують життя маленькій людині.

Отже, давайте досконально розібратися в основних причинах того, чому ваше сонечко може висовувати язик. До речі, самі причини теж доречно розділити на кілька підкатегорій у залежності від небезпеки, яку ці симптоми в собі несуть. Можливо, це елемент невинної гри, а може бути – і проростки набагато більш серйозних проблем.

Нешкідливі гримаси

 • Немовля часто показує язик під час спілкування з вами. Він так з вами грає. Можливо, він побачив десь таку гримасу і намагається її скопіювати. Причина – він ще не навчився досить добре висловлювати свої емоції. У будь-якому випадку така поведінка – це цілком собі нормальна реакція на події. Ви ж не будете лаяти дітей за те, що вони намагаються вас копіювати?
 • Ще новонароджений часто показує мову в процесі прорізування зубів. Це буде актуально для дітей від 2 місяців до півроку. Їх десни опухають, і малюки постійно намагаються облизати запалені місця, намагаючись зменшити тим самим подразнення ротової порожнини.
 • Він «грає» м’язами. Новонароджений намагається навчитися відчувати і використовувати свої м’язи. Так що, сам факт, що він рухає мовою, – цілком нормально. Він пізнає тільки що відкрився перед ним світ. Новонароджений може постійно рухати тими чи іншими м’язами – це цілком нормально. Плюс до всього він таким чином робить свого роду зарядку, розминає кінцівки, м’язи.
 • Якщо ваше чадо постійно показує язик, то це привід задуматися, скільки часу ви йому приділяєте. А раптом йому недостатньо того часу, який ви йому виділили, і дотиків. Адже дитині важливий тактильний контакт з матір’ю. Якщо він його не отримує в повному обсязі, то це передумови для розвитку в майбутньому серйозних знервований і психологічних проблем. Не нехтуйте процесом годування груддю, не забувайте після сну або годування поспілкуватися з малятком: обіймайтеся, розмовляйте, співайте.
 • Небезпечні симптоми небезпечних недуг

 • Можливо, ваша дитина заразилася молочницею. Кандида – одна з різновидів грибка. Уважно огляньте ротову порожнину дитини. Можливо, ви помітите там білі плями, які і будуть свідчити про наявність у малюка даного захворювання. В такому випадку негайно вирушайте до педіатра.
 • Будьте уважні! Якщо ваша дитина закидає голову назад і при цьому висуває мова – це вірна ознака того, що у нього може бути підвищений внутрішньочерепний тиск. Думаємо, немає необхідності розповідати про наслідки цієї недуги. У вирішенні проблеми вам допоможе лікар.
 • Крім того, якщо мова саме вивалюється, то велика ймовірність, що у вашого малюка спостерігається параліч лицьового нерва. Така патологія ускладнює контроль над рухами м’язів, в тому числі і мови.
 • Можливо, у вашої дитини спостерігається певний вид неврозу, що також породжує необхідність негайно вирушати до лікаря-педіатра.
 • Підбиваючи підсумки. Якщо ви виявите, що у вашого чада висовується мову, то не поспішайте панікувати – спочатку розберіться у всіх можливих причини такої поведінки. Можливо, він просто будує вам гримаси або тренує лицьові і мовні м’язи. Але якщо ви виявите ознаки небезпечних порушень і захворювань начебто кандидозу або ознак паралічу, то негайно звертайтеся до лікаря.

  Подбайте заздалегідь про здоров’я вашого чада, даруєте йому свою любов і турботу, і через певний час він відплатить вам тим же. Бути матір’ю – це велике щастя, а бути турботливим і люблячим батьком – подвійне щастя. Бережіть ваших дітей!  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Чому бувають червоні очі у дитини

  Зміст статті: Які захворювання супроводжує цей симптом Наскільки небезпечний цей симптом Як лікувати очі у дітей Червоні очі у дитини можуть бути з різних причин, і цей симптом вказує на…

  Порядок прорізування молочних зубів у дітей

  Зміст статті: Коли проявляються перші зубки Скільки триває важкий період З-за чого зубів немає тривалий час Послідовність прояву зубів Основні проблеми батьків у цей період Як полегшити стан Безперечно, поява…

  Корисно парити ноги з гірчицею при нежиті дитині?

  Зміст статті: Чим корисні ванни для ніг при простуді? Правила проведення процедури Як зробити гірчичну ванну для ніг? Застуда у дитини завжди приносить мамі і татові чимало клопоту. Щоб скоріше…