Тільки для справжніх пані!

Чому дитина в животі мами дуже активна

Чому дитина в животі мами дуже активна

Багато вагітні жінки з хвилюванням ставляться до того, як дитина поводиться в животі. Комфортно малюкові? Чи вистачає йому кисню? Чому він дуже довго не штовхається? Як зрозуміти, що рухи дитини не пов’язані з проблемами в його розвитку? – Щоб відповісти на ці питання, варто дізнатися більше про те, що таке тонус матки, гіпоксія і що робити майбутнім мамам, щоб уникнути цих проблем під час виношування вагітності.

Перші рухи

Коли настає другий триместр вагітності, жінки починають прислухатися до свого живота, з нетерпінням чекаючи перших ворушінь малюка. Рухатися дитина починає ще в 7-8 тижнів, але його розміри ще настільки малі, що жінка не може їх відчути. Найчастіше перші рухи малюка стають помітні у 16-20 тижнів вагітності. Нормою вважається поява перших ворушінь до 23 тижнів, у цей період вже всі вагітні відчувають легкий рух у животі, нагадує плавання рибки.

Якщо жінка худорлявої статури, вона помітить перші ворушіння в 16 тижнів, інші – трохи пізніше. У цей період дитина ще дуже маленький, і його рухи легко переплутати з підвищеною перистальтикою кишечника і не звернути на них увагу. Вагітні вдруге і більш здатні помітити ледь помітні рухи малюка вже на 16-18 тижні при будь-якому статурі. Як правило, на цьому терміні руху рідкісні, 1-2 рази на добу, можливо, і 1-2 рази в 2-3 дні.

З 20-ї по 30-му тижні вагітності малюк починає швидко рости живіт помітно збільшується у всіх жінок. Це період максимальної рухової активності плода. Дитина вже достатньо підріс, набрався сил. Коли він перевертається і крутиться, вагітна жінка відчуває булькаючі руху, досить інтенсивні. Після 32-го тижня дитина буде вже настільки великий, що не зможе «влаштовувати танці» в маминому животі. На зміну плаваючим руху прийдуть різкі поштовхи колінами і ліктями.

Вплив навколишнього середовища на поведінку плоду

Дитина в утробі матері здатний реагувати на те, що відбувається в навколишньому світі. Найчастіше змінюють поведінку наступні зовнішні фактори:

Приблизно з 24 тижнів ворушіння малюка вже можуть відчути на собі всі члени сім’ї, якщо спробують докласти руку до живота. Діти по-різному реагують на дотики. Якщо малюк активно штовхається, крутиться, це може доставляти мамі незручності. Але якщо в цей момент до живота доторкнеться тато, дитина дуже часто затихає, заспокоюється. Створюється враження, що малюк злякався і сховався. Якщо руку відразу не прибирати, то дитина звикає і починає активно штовхати і татові руки. Деякі дітки, навпаки, дуже люблять грати з усіма, посилюють поштовхи, коли відчувають нових людей.

Часто вони висловлюють протест у відповідь на гучні, різкі звуки, неприємні запахи. Якщо малюк злякався гучних криків, музики або звуків будівельних інструментів, він обов’язково дасть сигнал батькам, почне сильно штовхатися. Дуже часто діти крутяться до тих пір, поки неприємні звуки не будуть усунені. Лікарі і психологи рекомендують вагітним жінкам уникати походів у кінотеатри і нічні клуби, замінивши такий відпочинок прогулянками на свіжому повітрі і прослуховуванням класичної музики.

Сприятливий вплив класичної музики на розвиток дитини до і після народження підтверджено рядом досліджень вчених із США і Ізраїлю. Вони помітили, що прослуховування класики недоношеними дітьми прискорювало метаболізм, допомагаючи малюкам набирати вагу. Крім того, молоді мами, які регулярно слухали класику, були здатні зберігати лактацію довше, ніж жінки, які віддають перевагу іншу музику.

Доведено, що класична музика має терапевтичний вплив на нервову систему людини, що особливо корисно вагітним жінкам, які часто відчувають на собі негативний вплив гормональних сплесків, що проявляються в перепадах настрою, плаксивості, нервозності. Безсумнівно, дитина, ще будучи в утробі матері, здатний заспокоюватися разом з мамою, слухаючи спокійні мелодії великих композиторів. Якщо малюк дуже сильно ворушиться, можна спробувати включити «Пори року» Вівальді або «Музика ангелів» Моцарта.

Американські нейробіологи довели особливий вплив музики Моцарта на внутрішньоутробний розвиток. Діти, чиї мами слухали твори Моцарта, випереджали у своєму розвитку інших дітей, мали хорошу пам’ять.

Вплив запахів

Тривалий вплив на вагітну жінку деяких запахів також призводить до підвищення рухової активності плода. Сильний запах хлору, ацетону, фарби може дратівливо впливати на нього. Дитина починає крутитися, намагаючись відвернутися від неприємного запаху.

Найбільшої шкоди здоров’ю вагітної жінки та плоду завдає куріння і запах тютюнового диму. Численні дослідження цієї проблеми довели негативний вплив тютюнового диму на внутрішньоутробний розвиток дитини. Якщо вагітна жінка курить, вкрай важливо якомога швидше відмовитися від цієї звички. Але і запах диму в приміщенні здатний негативно впливати на дитину.

Коли в організм матері потрапляє тютюновий дим, дитина може почати дуже сильно ворушитися. У цей момент він відчуває кисневе голодування (гіпоксію) і намагається впоратися з ним. Як тільки мама вийде з накурену приміщення на свіже повітря, малюк заспокоїться. Постійний вплив тютюнового диму, хлору та інших шкідливих запахів може призвести до хронічної гіпоксії, затримок у розвитку, маловоддя і поганому набору ваги у малюка.

Як дізнатися, що почалася гіпоксія?

Якщо малюк дуже сильно рухається в животі, це привід задуматися про те, чому так відбувається, який спосіб життя веде вагітна жінка. Для нормального розвитку дитини в утробі матері дуже важливо достатнє надходження кисню. Він живить всі клітини організму, допомагаючи дитині рости. Для контролю за правильним розвитком дитини використовуються наступні методи:

Кожен з перерахованих методів покликаний перевірити і оцінити стан малюка, щоб ви могли вчасно подбати про нього. Чому малюк сильно ворушиться або, навпаки, не рухається більше доби допоможе визначити огляд лікаря акушера-гінеколога. Перше, що зробить лікар – прослухає стетоскопом серцебиття. Переконавшись, що з дитиною все в порядку, лікар запропонує вагітній жінці побільше гуляти, не сидіти довго в незручній позі перед телевізором або комп’ютером і правильно харчуватися. Для уточнення стану малюка лікар може призначити додаткове УЗД.

УЗД-скринінг дає інформацію про розміри плоду, правильному формуванні внутрішніх органів і частин тіла, кількості навколоплідних вод та стан плаценти. При підозрі на гіпоксію лікар приділяє особливу увагу показниками товщини плаценти, кількості вод, стану пуповини, розмірами малюка.

Для контролю за станом кровотоку в системі «мати-дитина» використовують допплерометрию і доплерографію. Розрізняються ці два методи тільки тим, що при допплерографії інформація з датчика додатково записується на носій (диск або стрічку). Цей метод дозволяє побачити, як протікає кров від плаценти до малюка, особливо корисним він буде в разі обвиття пуповиною.

КТГ роблять всім вагітним жінкам з 33-го тижня. Спеціальні датчики, підключені до живота, стежать за серцебиттям малюка, його диханням і рухами. Лежить жінка на кушетці від 30 до 60 хвилин. Результати виводяться на стрічку, подібно даними ЕКГ. Під час проведення дослідження можна оцінити, як впливає на малюка підвищення тонусу матки, якщо він трапляється у жінки.

При підвищенні тонусу матка починає скорочуватися, жінка відчуває, як живіт на короткий час стає кам’яним, з’являються тягнучі болі. Такі переймоподібні руху мускулатури матки, якщо вони трапляються часто, здатні призвести до гіпоксії та фетоплацентарної недостатності. Під час підвищення тонусу жінка відчуває тривогу, а дитина стає особливо активним, йому тісно в стискуваної матці. Для позбавлення від цього стану лікарі призначають певне лікування, спрямоване на попередження гіпоксії. Як правило, після проведення лікування малюк стає спокійніше.

Не завжди активність дитини є проявом його боротьби з кисневим голодуванням. У кожного малюка виробляється свій режим сну і неспання, і кожна мама знає, коли і як він ворушиться. При суттєвих змінах у рухової активності необхідно звернутися до лікаря. Для профілактики проблем з надходженням кисню рекомендується багато гуляти на свіжому повітрі, радіти кожному дню і налаштуватися на спокійні легкі пологи. Удачі!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Чому при вагітності немає токсикозу?

Ранкова нудота, блювання і непереносимість смаків і запахів вважаються неодмінними супутниками вагітності на ранніх термінах. Страждаюча токсикозом жінка може повною мірою відчути, що в її організмі відбуваються серйозні зміни. Але…

Чому кровоточать ясна при вагітності?

Зміст статті: Як визначити недугу Гігієна Лікування народними засобами Медикаментозне лікування Огляд стоматолога Харчування Жінка, стаючи на облік по вагітності, обов’язково йде на обстеження до стоматолога. Всі процеси в організмі…

Чому випадають волосся при грудному вигодовуванні і як з цим впоратися?

Зміст статті: З-за чого випадають волосся при лактації Інші причини випадіння волосся при лактації Що робити, щоб зупинити випадіння волосся? Народні засоби проти випадіння волосся Вагітність, пологи і подальша лактація…