Тільки для справжніх пані!

Чому часто йде кров з носа у підлітка: все про проблему і першої допомоги

Чому часто йде кров з носа у підлітка: все про проблему і першої допомоги

У перехідному віці починається швидкий і активний розвиток організму. Це періодично призводить до проблем зі здоров’ям. Зокрема, може піти кров з носа у підлітка. Батьків, учителів та самих дітей це лякає. Але, якщо розібратися в причинах і зайнятися їх усуненням, ситуація швидко вирішиться, навіть якщо часто йде кров з носа.

Чому так відбувається

Під час статевого дозрівання можуть бути різкі стрибки зростання. Хлопчик або дівчинка буквально за кілька місяців сильно витягується. Судини не встигають стати більшими, виявляються занадто тонкими і легко пошкоджуються. Зазвичай носова кровотеча починається внаслідок зміни гормонального балансу, особливо у дівчаток.

Коли починає формуватися менструальний цикл, кровообіг у всьому організмі посилюється. Судини розширюються, кров приливає в тому числі до голови, тиск підвищується, слизова носа набрякає. Після стає достатньо самого невеликого напруги, щоб хоча б один маленький посудину лопнув і пішла кров. Гормональні перетворення створюють сильне навантаження і для хлопчиків.

Інші поширені причини кровотечі з носа:

Носові кровотечі у підлітків найчастіше свідчать про таких захворюваннях:

Ймовірність наявності будь цієї хвороби — ще одна відповідь на питання, чому часто виникає кровотеча.

Мають значення і види цієї патології. Буває, що виділяється декілька крапель і тим справа закінчується. Може з’явитися багато крові, при цьому знижується тиск, дитина стає блідим, млявим і слабким, у нього частішає серцебиття.

Також важлива і локалізація цієї патології: якщо кровотеча виникла у передньому відділі носової порожнини (у зоні Кіссельбаха), зазвичай воно швидко закінчується. Явище не погіршує здоров’я по-справжньому. Якщо кров пішла з судин заднього або верхнього відділу, то ситуація набагато гірша. Вони більш великі. Зупинити таку кровотечу набагато складніше, і серйозніші наслідки.

Часті випадки і велику кількість виділень — привід для серйозного занепокоєння, тим більше що значна крововтрата призводить до анемії.

Перша допомога

Коли виникла кровотеча з носа, першочерговою проблемою стає його зупинка. Для цього необхідно зробити наступне:

Нетрадиційні варіанти допомоги, щоб йти кров з носа швидше перестала:

Потім, коли проблема буде вирішена, день або два не можна пити каву та інші тонізуючі напої, їсти гарячу їжу. Також важливо дотримуватися режиму дня і більше відпочивати.

Якщо у хлопчика або дівчинки часто тече кров з носа, підлітка потрібно відвести до ЛОР-лікаря, щоб точно з’ясувати, чому вона може йти і що робити з цією проблемою. Буває, що одним доктором обмежитися не вийде. Як правило, вам доведеться пройти обстеження у кардіолога і терапевта.

Лабораторні дослідження, які призначають при носових кровотечах:

Як це лікують

Допомога хворому підлітку залежить від поставленого діагнозу. Зазвичай застосовують такі препарати, як нормалізують артеріальний тиск і роботу серцево-судинної системи, заспокійливі, імуностимулюючі, зміцнюють судини. У деяких випадках стінки судин припікають сріблом, лазером або спеціальним радіохірургічним ножем. Іноді потрібна передня і задня тампонада носа.

Для лікування кровотечі з носа у підлітків застосовуються і народні засоби:

Профілактика

Причини та лікування кровотеч з носа — основні проблеми, які хвилюють батьків підлітків і їх самих. Однак питання про те, що робити, щоб це запобігти, теж важливий. І тут, насамперед, необхідно займатися дітьми, стежити за розпорядком дня їх, способом життя, вникати в їхні проблеми.

Щоб судини, в тому числі в носі, ставали міцнішими, слід підтримувати достатній рівень вологості в кімнаті підлітка (для чого слід регулярно проводити прибирання, під час опалювального сезону ставити блюдо з водою). Йому самому рекомендується частіше бувати на свіжому повітрі і є більше здорової рослинної їжі, щоб дати організму всі потрібні вітаміни (особливо К, С, кальцій).

Важливо уникати перегріву, перевтоми (фізичної і розумової), стресів. Необхідно позбавлятися від звички колупати в носі, якщо така є. Ці дії серйозно ушкоджують слизову. Також при колупання легко занести інфекцію. Якщо син або дочка страждають алергією, треба постаратися максимально позбавити їх від подразників навколо.

При дотриманні цих правил ймовірність, що кров піде, значно зменшується. Саме тому забувати про них не можна.

Дати відповідь на питання, чому ж йде кров з носа у підлітків, досить складно. Справа в тому, що це може бути як тимчасовий стан, викликане гормональною перебудовою, так і серйозна хвороба, при якій потрібна консультація лікаря.

Якщо виявлено захворювання, підлітка необхідно лікувати, виконуючи всі призначення. Якщо порушення тимчасове, слід скорегувати харчування людини і його спосіб життя в цілому.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Чому проявляється алергія на глютен

Зміст статті: Що таке глютен? Причини патології Симптоми захворювання Що робити? Заборонені продукти З кожним роком збільшується кількість випадків виникнення харчової алергії. Деякі лікарі пов’язують тенденцію з негативним впливом консервантів,…

Чому іноді зводить ноги, і що з цим робити

Зміст статті: Чому зводить ноги: найпоширеніші причини Як лікувати судоми ніг Профілактика спазмів в ногах – загальні рекомендації Як допомогти дітям Зводить м’язи ніг з однаковою частотою як у чоловіків,…

Чому виникає нічний кашель у дорослого, які його причини?

Зміст статті: Кашльовий рефлекс Причини нападу в нічний час Основні види захворювання Способи полегшити симптом Профілактика Нічний кашель може порушити сон не тільки хворого, але і інших людей, які його…