Тільки для справжніх пані!

Чим шкідливий алкоголь під час вагітності?

Чим шкідливий алкоголь під час вагітності?

Давно відомо, що алкоголь і вагітність – поняття несумісні. Однак навіть у сучасному високорозвиненому суспільстві досі можна почути застаріле думку про те, що келих хорошого червоного вина за вечерею не тільки не зашкодить майбутньої мами і її малюка, але і навіть (тільки вдумайтеся!) буде для них корисним, адже червоне вино підвищує рівень гемоглобіну і покращує апетит. Насправді це помилка в пух і прах розвіяно низкою досліджень, які дозволили визначити, як алкоголь впливає на вагітність.

Чому вагітним не варто вживати спиртні напої?

Ні для кого не секрет, що веселящие напої шкідливі для здоров’я. Зловживання алкоголем може викликати порушення роботи внутрішніх органів і всіх життєво важливих систем. Продукти алкогольного розпаду діють на організм як отрута і можуть провокувати такі захворювання, як цироз печінки, виразкової хвороби шлунку і кишечника, гіпертонію, інсульти та інфаркти. І це далеко не повний перелік захворювань, безпосередньо пов’язаних з шкідливою звичкою. Думка про те, що «іноді можна», в корені невірно: навіть періодичне вживання алкогольних напоїв здатне викликати неприємні наслідки. А вже якщо у людини є будь-які хронічні захворювання, в більшості випадків достатньо невеликої дози алкоголю, щоб почалося загострення. І мова тут йде про дорослих людей. Страшно уявити, який навантаженні піддається що знаходиться в утробі матері маля, адже у нього ще немає жодних механізмів захисту від шкідливих речовин.

Про наслідки вживання алкоголю під час вагітності

Жінці, яка вживає алкоголь під час вагітності, варто пам’ятати про те, що плацента, якою оточений плід, не може перешкоджати проникненню небезпечної речовини до дитини, тому, по суті, малюк отримує таку ж дозу спиртного, як і його мама. Особливо небезпечний алкоголь на ранніх термінах, коли закладаються всі життєво важливі системи дитячого організму.

Якщо майбутня мати продовжує пити спиртні напої під час вагітності, наслідки для дитини можуть бути наступними:

І це далеко не всі ускладнення, які можуть виникнути у малюка через потрапляння алкоголю в організм матері в пренатальний період. Нерідко у новонародженого спостерігається сукупність відразу декількох симптомів згубного впливу спиртного на його здоров’я. У цьому випадку мова йде про фетальному алкогольному синдромі (ФАС). Діти, народжені з таким діагнозом, сильно відстають від своїх однолітків по фізичних і психо-емоційним показниками, а відхилення в розвитку і зовнішньому вигляді в них видно неозброєним поглядом. Найсумніше, що діти з фетальным алкогольним синдромом будуть страждати від нього все життя.

Може здатися, що вживання алкоголю під час вагітності на пізніх термінах вже не може принести такої суттєвої шкоди, як у першому триместрі, адже всі основні органи у плоду вже сформовані. Але насправді пити спиртне на останніх тижнях вагітності все так само небезпечно для майбутньої дитини. В цей період малюк інтенсивно набирає вагу, а алкоголь може цьому перешкодити, викликаючи недобір ваги і супутні проблеми зі здоров’ям. Крім того, в 3 триместрі продовжує розвиватися мозок, і вживання спиртних напоїв також може викликати незворотні наслідки, що стосуються цього важливого органу. І звичайно ж, у жінок, що зловживають спиртним в кінці вагітності, як і раніше дуже високим залишається ризик розвитку фетального алкогольного синдрому та внутрішньоутробної гіпоксії. Саме тому лікарі настійно рекомендують повністю виключити алкоголь при вагітності на всьому її протязі.

Планування вагітності: спиртні напої – виключити!

Розібравшись з відповіддю на питання, який вплив алкоголю на вагітність, спробуємо відповісти, чи можна його вживати тим, хто тільки готується стати мамою і грунтовно підходить до питання планування вагітності. Як виявилося, пити спиртні напої до зачаття настільки ж шкідливе, як і після нього. В даному випадку мова йде, звичайно, не про загальному негативному впливі на організм людини, а про цілком конкретні наслідки для репродуктивної системи. Причому чоловіче здоров’я тут не менш важливо, ніж жіноче. Чому ж?

Вчені з’ясували, що алкоголь до вагітності здатний знижувати якість і кількість статевих клітин і погіршувати дітородну функцію як у чоловіків, так і у жінок. Це призводить до проблем із зачаттям і до того, що при злитті неповноцінних сперматозоїда і яйцеклітини зростає ризик раннього мимовільного викидня. Крім того, статеві клітини під впливом алкоголю змінюють ДНК, тому дитині на генному рівні можуть передаватися різні аномалії розвитку. Якщо ж спиртне було випито безпосередньо в день зачаття, наслідки можуть бути найсумнішими: саме у таких пар найчастіше народжуються діти з фетальным алкогольним синдромом.

У більшості випадків досить важко передбачити, коли саме відбудеться зачаття, тому майбутні мама і тато повинні дуже відповідально поставитися до планування вагітності і в цей період повністю відмовитися від вживання спиртних напоїв.

Безалкогольне пиво під час вагітності

Багато жінок під час вагітності відчувають «примхи»: одним хочеться незвичайних фруктів, іншим – солоної риби, а треті чомусь мріють відчути смак пива. Відмовити собі в задоволенні таких бажань часом буває дуже важко. І якщо екзотичні продукти особливої шкоди майбутньої мами і її малюка, швидше за все, не принесуть, то про шкідливий алкоголь доведеться забути. Однак деякі вагітні готові піти на угоду з совістю» і вважають, що можна замінити спиртне безалкогольним пивом, сподіваючись на безпеку такого напою. Здавалося б, що шкідливого може бути в продукті, що не містить спирт?

Але насправді не все так просто, як здається на перший погляд. По-перше, мізерно мала доза алкоголю в такому пиві все ж таки присутня, і ніякої користі від цього немає: те, що для мами може здатися зовсім несуттєвим, для організму і здоров’я малюка буде відчутним. Тому не варто пити безалкогольне пиво навіть в невеликих кількостях – воно може завдати певної шкоди яка формується плоду.

По-друге, в цьому напої, крім усього іншого, містяться речовини, які ніяк не можна назвати безпечними. Наприклад, кобальт, який використовується при виробництві безалкогольного пива в якості стабілізатора піноутворення, і має вплив на органи травлення і серце. Крім того, в пінному напої можна знайти хімічні консерванти та барвники, які теж впливають на плід не кращим чином. Нарешті, газовані напої майбутнім мамам пити взагалі протипоказано, адже вони можуть викликати запалення слизової шлунка і кишечника, підвищене газоутворення, здуття і болю в животі.

Не варто спиратися в питаннях планування і виношування вагітності на розповіді досвідчених мам про те, що вони вживали алкоголь, носячи дитину під серцем, і малюк народився здоровим. Кожен організм індивідуальний, і передбачити, яким буде результат зловживання спиртним під час вагітності, дуже важко. До того ж часто наслідки шкідливої звички проявляються не в дитячому віці, а набагато пізніше, і багато мами ніяк не пов’язують відхилення у здоров’я своєї дитини з кількома келихами вина, випитим в 1, 2 або 3 триместрі. Тому будь-який майбутній мамі варто дуже уважно поставитися до рекомендацій учених, відмовитися від шкідливих звичок і переконати себе в тому, що хвилинна слабкість не варто здоров’я її коханого і довгоочікуваного малюка.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Шкідливі електронні сигарети чи ні: думки лікарів і фахівців

Зміст статті: Склад рідини Механізм роботи Шкідливий вплив нікотину на організм Вплив гліцерину на організм Вплив пропіленгліколю Допомагає така сигарета кинути палити? Шкоду безнікотиновий електронних сигарет Чи Є шкода для…

Шкода куріння: ризики для чоловіків

Куріння дуже шкідливе, про це знає кожен. Воно завдає шкоди здоров’ю незалежно від того, якої статі або віку людина, що вживає нікотин. Однак так склалося, в тому числі і історично,…

Шкода сигарет: причини назавжди кинути палити

Зміст статті: Трохи історії Зупинись! Нікотин тебе не пожаліє, а ти? Почастуєте даму… Дим тютюну містить речовини, здатні впливати на психіку людини, викликаючи стан слабкої ейфорії. Одне з цих речовин…