Тільки для справжніх пані!

Чим небезпечний недолік магнію для людини?

Чим небезпечний недолік магнію для людини?

Людський організм постійно потребує в певній кількості вітамінів і мінералів. Одним з найважливіших компонентів для людини є магній: він бере участь у більшості біохімічних процесів, що відбуваються в нашому тілі, і забезпечує нормальну роботу внутрішніх органів. Нестача магнію в організмі може призвести до серйозних порушень здоров’я, тому дуже важливо вчасно помітити дефіцит мінералу і поповнити запаси корисної речовини.

До чого призводить дефіцит елемента

Щоб визначити, чим небезпечний недолік магнію для людини, потрібно зрозуміти, для чого нашому організму потрібен цей макроелемент. Магній – один з небагатьох мінералів, який регулює функціонування практично всіх відділів людського тіла. Без достатньої кількості Mg неможлива нормальна і стабільна робота серця, судин, імунної, нервової, травної систем. Цей макроелемент має величезне значення для стану волосся, нігтів, шкіри, зубів і кісток. Для організму жінки мінерал особливо важливий: він допомагає нормалізувати гормональний фон, усуває прояви менопаузи та передменструального синдрому. Майбутніх мам магній надійно оберігає від гіпертонусу матки, загрози викидня і литкових судом, якими так часто страждають вагітні.

Дітям макроелемент життєво необхідний для нормального розвитку, причому починаючи з внутрішньоутробного періоду. Якщо під час вагітності матуся отримує достатню кількість магнію, ризик розвитку патологій у плоду знижується в кілька разів. Для малюків дошкільного та шкільного віку мінерал потрібен в першу чергу для стабільної роботи нервової системи, так як діти особливо схильні до психоемоційних перевантажень.

Враховуючи, наскільки важливий магній для людського організму, стає зрозуміло, що недолік цієї речовини може викликати серйозне погіршення здоров’я. Вчені з’ясували, що дефіцит макроелементу нерідко стає передумовою до розвитку багатьох небезпечних захворювань.

В першу чергу негативні наслідки нестачі магнію можуть торкнутися серцево-судинної системи, приводячи до розвитку інсульту, інфаркту, гіпертонії, атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, тахікардії, аритмії. Крім того, дефіцит мінералу здатний викликати остеопороз, сечокам’яну і жовчокам’яну хворобу, бронхіальну астму, цукровий діабет 2 типу і навіть провокувати утворення ракових пухлин. Для жінки хронічний недолік Mg загрожує серйозними відхиленнями в репродуктивній функції – аж до безпліддя.

Попередити ці небезпечні патології цілком реально: потрібно лише уважно ставитися до сигналів, які подає наш організм, коли йому терміново потрібен магній, і вчасно поновлювати запаси корисної речовини в тілі.

Як визначити брак

Коли мова йде про нестачі того чи іншого вітаміну, то визначити, чого саме не вистачає організму, можна за характерними симптомами, які, як правило, зачіпають конкретну область людського тіла. Але в ситуації з магнієм не все так просто: з-за того, що цей мінерал бере участь у більшості процесів, що відбуваються в організмі, ознаки дефіциту можуть торкнутися відразу кількох життєво важливих систем. Найчастіше прояви нестачі магнію тривалий час не зв’язуються з гіпомагніємією, і людина втрачає дорогоцінні дні і тижні, борючись тільки з симптомами, а не з істинною причиною відхилень у здоров’ї.

Існує ряд ознак дефіциту Магнію в організмі, які можна легко помітити самому:

Один або два симптому з цього списку, звичайно, ще не говорять про серйозну нестачу магнію в організмі, але якщо ви помічаєте у себе або свою дитину відразу кілька ознак нестачі мінералу, особливо протягом тривалого часу, – це вагомий привід звернутися до лікаря. З’ясувати, з-за чого виникають ті чи інші відхилення у здоров’ї, зможе тільки фахівець, ґрунтуючись на огляді і детальному опитуванні пацієнта. Оцінити, наскільки сильно організм хворого потребу в магнії, і виписати відповідну схему лікування лікар зможе лише після проведення відповідного аналізу на вміст речовини в крові.

Категорично не рекомендується проводити лікарську терапію гіпомагніємії без призначення фахівця: це може привести до прямо протилежного ефекту – виникнення надлишку магнію, що не менш небезпечно для здоров’я, ніж недолік мінералу.

Заповнюємо запаси макроелемента в організмі

У більшості випадків впоратися з нестачею магнію можна лише з допомогою корекції харчування – досить ввести в раціон продукти з підвищеним вмістом речовини. До них відносяться:

Отримати необхідну добову дозу звичних продуктів харчування дуже просто. Наприклад, з’їдаючи всього жменя горіхів, – ці дари природи вважаються чемпіонам за вмістом магнію. Але щоб мінерал засвоївся належним чином, необхідно стежити за споживанням вітаміну B6. Поєднувати прийом В6 і магнію неважко – в більшості продуктів з наведеного вище списку вітамін В6 вже є в достатній кількості (наприклад, в квасолі, горіхах, пшоні). Міститься він також в солодкому перці, гранаті, часнику. Пам’ятайте, що найбільше корисних речовин зберігається у свіжих або зазнали мінімальної термічній обробці продукти.

Щоб усунути дефіцит магнію, потрібно не лише стежити за своїм щоденним раціоном, але і дотримувати прості правила здорового способу життя. Для початку слід повністю відмовитися від куріння і вживання спиртних напоїв: нікотин і алкоголь значно погіршують засвоєння вітамінів і мінералів. До шкідливих звичок, які ведуть до виникнення дефіциту мінералу, можна віднести і надмірне споживання кави. Жінки повинні мати на увазі, що тривалий прийом гормональних протизаплідних таблеток теж провокує нестачу магнію, тому зловживати цим методом контрацепції не варто.

Хоча Mg цілком можливо отримати з повсякденного раціону, в ситуації з сильним дефіцитом цієї корисної речовини обійтися без застосування спеціальних вітамінних добавок не вийде. Проте приймати їх можна тільки за призначенням лікаря і в строгій відповідності з дозуванням, щоб уникнути можливих побічних ефектів.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Чим небезпечна нестача заліза в організмі

Зміст статті: Причини зниження рівня заліза в організмі Що може провокувати дефіцит Чим заповнити недолік елемента Як впливає надлишок заліза Для повноцінного функціонування всіх органів в організмі людини повинно бути…

Чим можна замінити солодке при правильному харчуванні або на дієті

Зміст статті: На дієті Фруктові і ягідні салати Інші варіанти При правильному харчуванні Збираючись схуднути, перше, що слід виключити з раціону – це «швидкі» вуглеводи. На початку забороненого списку стоять…

Чим можуть бути корисні людині рослинні тверді і рідкі жири?

Зміст статті: Користь і переваги жирів рослинного походження Види рослинних масел Використання в кулінарії та косметології Рослини – основне джерело корисних жирів, необхідних людині. В якості сировини для одержання олій…