Тільки для справжніх пані!

Чим небезпечний гайморит при вагітності і як його лікувати?

Чим небезпечний гайморит при вагітності і як його лікувати?

Гайморит – серйозне захворювання верхніх дихальних шляхів, що характеризується гострим запальним процесом в придаткових носових пазухах. Хвороба не терпить зволікань: запущене запалення загрожує ускладненнями, які можуть торкнутися практично будь області організму. Особливо небезпечний гайморит при вагітності, адже будь-яке порушення у здоров’ї майбутньої мами може позначитися на розвитку малюка. Які ж наслідки може мати захворювання під час виношування дитини й що потрібно робити, щоб їх уникнути?

Особливості перебігу хвороби при вагітності

Причини і симптоми гаймориту у вагітних не відрізняються від загальноклінічної картини захворювання у всіх інших хворих. Як правило, запалення придаткових носових пазух пов’язано з наступними факторами:

Гайморит часто виникає на тлі зниженого імунітету, тому вагітні жінки, чий організм кілька ослаблений під час виношування дитини, набагато сильніше схильні до ризику появи хвороби. До того ж низький імунітет не дозволяє організму вагітної ефективно боротися з розвиваються запалення, тому гайморит під час вагітності може протікати швидше, ніж в інших випадках, і швидко досягати ускладненої форми. Нерідко навіть простий нежить у вагітних в лічені дні перетікає в гострий гайморит. Ось чому так важливо вчасно помітити симптоми захворювання.

До найбільш яскравим ознаками запалення придаткових пазух відносять головний біль, що підсилюється до вечора, біль в ділянці носових і лобних пазух, сильну закладеність носа, підвищення температури, жовтуваті гнійні виділення з одного чи обох ніздрів. Симптоми бувають особливо сильно виражені в гострій фазі захворювання, а ось при хронічному гаймориті вони дещо стерті, і тому вчасно виявити запалення вдається не завжди.

Чим небезпечний гайморит для вагітної і плода?

Гайморит небезпечний насамперед своїми ускладненнями, і особливо сумними його наслідки можуть бути для вагітної жінки та дитини, що розвивається в її утробі. При відсутності адекватного лікування запальний процес може перебратися в інші органи майбутньої мами і викликати серйозні порушення в її здоров’я:

Неважко здогадатися, що кожне з цих захворювань негайно відіб’ється на дитині, до того ж інфекція, спустившись нижче, може легко проникнути крізь плацентарний бар’єр і заразити самого малюка. Гайморит при вагітності надзвичайно небезпечний на ранніх термінах: в цей час формуються найголовніші системи та органи, і таке агресивне інфекційне вплив може викликати важкі вади розвитку.

Ще одна небезпека гаймориту під час вагітності пов’язане з утрудненням дихання у майбутньої матері: недостатнє надходження кисню провокує виникнення гіпоксії у плода. Гіпоксія може негативно позначатися на стані дитини на будь-якому терміні вагітності.

При несвоєчасному або неправильному лікуванні гострий гайморит швидко переходить в хронічний, а усунення цієї форми захворювання найчастіше можливо тільки при використанні хірургічного методу – проколу. Як відомо, подібні маніпуляції вкрай небажано проводити під час вагітності, так як реакція організму матері та плоду може бути непередбачуваною, але в деяких ситуаціях оперативне втручання залишається єдиним шляхом вирішення проблеми.

Лікування під час вагітності

Гайморит при вагітності, як і в будь-якому іншому випадку, необхідно лікувати комплексно: позбавлятися від вогнища запалення, усувати симптоми захворювання і відновлювати дихальну функцію. Але ситуація ускладнюється тим, що перелік препаратів, дозволених для застосування під час вагітності, дуже малий. Найчастіше фахівці намагаються вибрати найбільш підходящу для майбутньої мами і дитини схему лікування і по можливості прописують препарати, які не завдають шкоди плоду.

Лікувати гайморит можна декількома способами в залежності від тяжкості та форми перебігу хвороби. При неускладненому запаленні в більшості випадків вдається обійтися засобами місцевої дії, які не мають системного ефекту на організм мами і, отже, не відбиваються на розвитку дитини. В місцеву терапію обов’язково входять промивання носової порожнини, зрошення слизової носа судинозвужувальними краплями і прийом антибактеріальних препаратів. Як вже говорилося, в кожному з цих методів лікування повинні використовуватися тільки дозволені для вагітних кошти. Наприклад, промивання краще всього проводити за допомогою сольового розчину, виготовленого на основі морської води (Аквалор, Аквамаріс, Риностоп-Аква та інші). Ці препарати ефективні і безпечні.

Що стосується судинозвужувальних крапель і спреїв, то тут все не так однозначно: взагалі-то в інструкціях до таких засобів написано, що лікувати ними нежить під час вагітності небажано. Це пояснюється тим, що активні речовини судинозвужувальних крапель здатні проникати в кровотік матері і погіршує кровопостачання плаценти. Рекомендується користуватися краплями і спреями, що містять мінімальну кількість судинозвужувального речовини, – такими є препарати, призначені для дітей до року. Крім того, застосовувати їх можна не більше 5 днів.

Антибактеріальна терапія включає прийом антибіотиків. Незважаючи на те, що лікування антибіотиками під час вагітності небажано, у разі потреби брати їх все-таки доводиться. Приймати такі засоби без призначення лікаря протипоказано.

Оперативні методи лікування гаймориту – хірургічний прокол і «зозуля» – у вагітних застосовуються дуже рідко: подібні втручання вкрай небажані для організму майбутньої мами.

Народні методи лікування

Іноді лікарі в якості допоміжної терапії при гаймориті радять використовувати народні засоби. Застосовувати їх потрібно дуже обережно: деякі види трав можуть негативно позначатися на перебігу вагітності.

За погодженням з лікуючим лікарем можна скористатися наступними рецептами народної медицини:

Але все ж майбутня мама при перших ознаках починається запалення повинна звернутися за медичною допомогою, щоб своєчасно розпочати необхідну терапію і поправити своє здоров’я в найкоротші терміни.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Що робити, якщо при вагітності виявлені глисти

Зміст статті: Загальні ознаки глистової інвазії Які глисти можуть оселитися в людському організмі? Шляхи зараження Діагностика Небезпеку Як правильно лікувати? Про глистів, які по-іншому називаються паразитами або гельмінтами, більшість з…

Чим лікувати горло при вагітності: традиційні методи і народні поради

Зміст статті: Чим небезпечне запалення горла при вагітності? Лікуємо горло традиційними методами Рецепти народної медицини від запалення в горлі Біль в горлі – один з найбільш часто зустрічаються симптомів застуди….

Прискорене серцебиття при вагітності: норма чи ознака патології

Зміст статті: Причини Ознаки Лікування Прискорене серцебиття буває у кожної людини. Воно спостерігається при заняттях спортом, активної фізичної роботи, сильних емоційних переживаннях. Іноді жінки відчувають часте серцебиття при вагітності. Це…