Тільки для справжніх пані!

Чи можна вилікувати цироз печінки?

Чи можна вилікувати цироз печінки?

На сьогоднішній день багатьох цікавить відповідь на питання: «чи Лікується цироз печінки чи ні?». Перш ніж на нього відповідати, необхідно відзначити, що цироз – хвороба, при якому змінюється структура печінки. Причина таких змін – стрімке розростання сполучної тканини. Щоб зрозуміти, чи можна вилікувати цироз печінки, слід розглянути методи діагностики та можливі сценарії розвитку клінічної картини пацієнта.

Своєчасна діагностика

Почати треба з того, що клінічна картина цирозу досить різноманітна. Як показує клінічна практика, то захворювання на початковому етапі свого розвитку може протікати без яких-небудь симптомів. Виходячи з цих причин, лікарі радять проходити регулярні діагностичні дослідження:

Лікар підбирає методику, яка буде оптимально відповідати поточним змінам. Пацієнти повинні розуміти, що від їх правильного ставлення до власного здоров’я залежатиме подальший успіх терапії.

Правильна терапія

Лікується цироз? Пацієнти повинні розуміти, що відновити нормальні і здорові клітини неможливо, а тому подальша терапія буде базуватися на кількох принципах:

У більшості випадків немає жодних гарантій на успішне лікування. Якщо цироз був виявлений на початкових стадіях, то робочий орган можна підтримувати, запобігаючи подальшу прогресію. Для більшості чоловіків і жінок єдиний радикальний метод – пересадка органа, але і це не може гарантувати повернення функціоналу.

Виліковний чи цироз печінки? Перед лікарями висуваються наступні завдання:

Перш ніж починати прийом будь-яких препаратів, треба звернутися за допомогою до фахівця. Самостійне призначення будь-якого лікувального засобу може призвести до погіршення поточної клінічної картини.

Як правило, лікарі призначають такі препарати:

Цироз печінки виліковний? Відповідь однозначна – ні, навіть після пересадки органу не можна бути впевненим у тому, що функціонал повернеться. Якщо пацієнт буде дотримуватися рекомендацій фахівців, то вдасться запобігти дегенеративні процеси в органі.

Які медикаменти можна застосовувати?

У більшості випадків переважна кількість хворих чоловіків і жінок звертається за допомогою в тих випадках, коли зробити щось суттєве не представляється можливим. Ефективність терапії істотно нижче, а уповільнення дегенеративних процесів неможливо. Лікар зможе призначити ефективний курс лікування лише тоді, коли будуть взяті всі необхідні аналізи.

Крім вищеописаних груп препаратів, не можна забувати про ферментах і адсорбентах. Ферменти допомагають усувати небажаний розлад шлунка, яке може дати про себе знати під час лікування. Лікар повинен призначати тільки ті ліки, у складі яких не буде жовчної кислоти, що негативно впливає на орган.

Якщо у пацієнта немає протипоказань, то йому призначаються та адсорбенти, які очищають кишечник. Лікарі радять використовувати представлені препарати разом з очисної медичної клізмою.

На сьогоднішній день великою популярністю стала користуватися трансплантація клітин, які допомогли б вилікувати цироз. Незважаючи на відносно короткий термін випробувань, немає 100% гарантії одужання, тому багато клініки не ризикують експериментувати на своїх пацієнтах.

Народні засоби

Народна медицина неодноразово доводила свою ефективність, а тому вона не могла обійти стороною цироз. Багато методики призначаються лікарями в якості допоміжних для лікування захворювання.

Звичайно ж, народні рецепти не можуть гарантувати 100% одужання, але багато пацієнтів відзначають позитивні зміни у своїй клінічній картині. Не можна ігнорувати користь від їх використання. Необхідно розглянути наступні аспекти:

Пацієнти повинні зрозуміти, що цироз – не вирок, а лише діагноз, розвиток якого можна просто не допустити. Необхідно завжди замислюватися про своє здоров’я, а не тільки, коли робочий орган почав турбувати. Найголовніше – сильне бажання і щира віра в одужання.

Дотримуючи всі рекомендації, описані вище, можна запобігти розвиток дегенеративних процесів. Незважаючи на те, що медицина досягла таких вершин, треба покладатися на власні сили.