Тільки для справжніх пані!

Чи можна вагітним жінкам їздити на велосипеді?

Чи можна вагітним жінкам їздити на велосипеді?

В довгоочікуваний період вагітності жінкам доводиться відмовлятися від чого і змінювати звичний уклад життя. Але в майбутньому, коли малюк з’явиться на світ, метаморфози будуть відчуватися сильніше. Однак не варто думати, що виношування є якимось захворюванням, особливо якщо ускладнення відсутні. Можна постаратися зберегти улюблений ритм життя. Приміром, не припиняти заняття спортом або катання на велосипеді. Але в даному випадку все індивідуально, до цього питання потрібен особливий підхід. Не варто ігнорувати поради лікарів і фахівців.

Вагітним багато всього стає не можна. І це не примха, а суща необхідність, яка пов’язана з фізіологічною перебудовою в організмі. Адже жінка в майбутньому стане мамою, а це кардинально змінює життя, додає радості і щастя, осмисленості і гармонії з навколишнім світом. Існують різні думки з приводу того, чи можна вагітним кататися на велосипеді. В першу чергу, важливо проконсультуватися з фахівцем, а також прислухатися до себе.

Загальна рекомендація звучить так: вагітним можна дотримуватися активного способу життя, якщо зі здоров’ям все відмінно, коли немає будь-яких ризиків і загроз. Тим не менш, важливо подумати не тільки про свої особисті уподобання і побажання, але і про здоров’я майбутнього малюка, оцінити всі плюси і мінуси. Тоді вибір буде зроблений правильно.

Користь їзди для здоров’я

Багато лікарів вважають, що в деяких випадках кататися на велосипеді вагітним корисніше, ніж прогулюватися пішки. Можна їздити майже на протязі всього часу виношування дитини, тому що сильного навантаження на суглоби не відбувається. Але до початку другого триместру потрібно буде зменшити темп. Та й поспішати нікуди. Адже можна просто насолоджуватися своїм станом, світом і всім навколо. Таке гармонійне самопочуття обов’язково передасться дитині. І він в майбутньому з’явиться на світ спокійним, здоровим і позитивним. Також важливо стежити за харчуванням (у раціоні має бути багато корисних фруктів і овочів), за настроєм. При будь-яких заняттях спортом не варто перевтомлюватися або піддавати організм зневоднення.

В процесі їзди на велосипеді вагітним потрібно стежити за рівномірно розподіленим навантаженням. Перенапружуватися не можна. Якщо з’являється якийсь дискомфорт і втому, катання слід припинити. А якщо все відмінно і звично, можна їздити регулярно. Щоб було веселіше, корисно брати з собою подруг.

Під час вагітності у жінок сильніше розвивається інтуїція, до якої добре б прислухатися. Організм підкаже, що йому потрібно. Такі поїздки на свіжому повітрі благотворно позначаться на здоров’ї. Також майбутнім мамам буде легше відновитися після того, як малюк з’явиться на світ.

Що дають такі фізичні заняття:

Правильна їзда – запорука відмінного самопочуття

Не варто сідати на велосипед, якщо ви раніше цього не робили. Вагітність – не найкращий момент для освоєння нових видів спорту. Краще почекати, поки малюк народиться.

Коли від поїздок на велосипеді складно відмовитися, а вагітність протікає добре, і ніяких загроз немає, потрібно дотримуватися деяких правил. У будь-якому випадку обов’язково слід проконсультуватися з гінекологом.

Деякі правила, які допоможуть відчувати себе чудово:

Коли животик, що округляється і росте, майбутні мами втрачають почуття спритності, стають трохи незграбними. Ось чому небажано кататися на велосипеді після двадцять восьмого тижня.

Чим небезпечна їзда на двоколісному другові?

Дуже важливо подбати про те, щоб їзда була безпечною. Тому двоколісний друг повинен бути в гарному стані і повністю справним. Невеликий дефект може закінчитися плачевно. Будь-яке падіння або різке натискання на гальмо може сприяти отриманню не тільки травм і пошкоджень, але і смерті дитини. Не можна сідати за кермо тим, хто цього робити не вміє. Тільки вагітним з хорошим знанням водіння можна займатися цим видом спорту.

Треба намагатися не допускати:

Щоб уникнути цих ризиків, потрібно заздалегідь подумати про місце катання. Траса або дорога повинні бути рівними і комфортними для їзди. Вагітним дозволено кататися на велосипеді тільки в спокійному режимі. А місць, де багато людей, краще уникати.

Якщо дуже хочеться покататися, але немає можливості цього зробити, краще скористатися велотренажером. Це прекрасна альтернатива. У цього варіанту є свої плюси.

В такому разі ризик падіння практично зведений до нуля, можна контролювати свій пульс, також виключена вібрація. Але, знову ж таки, якщо є протипоказання, краще на якийсь час відкласти і велотренажер. Це допоможе зберегти здоров’я малюка. Головне – не засмучуватися, варто лише трохи потерпіти: існують і інші способи розслаблення і відпочинку. Вагітність є не таким великим відрізком часу для мами на відміну від майбутнього дитини. Для нього це найважливіший період. В такий момент треба думати про здоров’я і життя, які ви подаруєте дитині!


Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи: