Тільки для справжніх пані!

Чи можна вагітним ходити в лазню?

Чи можна вагітним ходити в лазню?

Багато хто з нас люблять митися в російській лазні. Справжні цінителі банних процедур стверджують, що в парній можна не тільки привести в порядок тіло, але і відпочити душею. Вважається, що відвідування лазні позитивно впливає на організм і навіть допомагає позбутися деяких недуг. Але незважаючи на всі плюси таких водних процедур, вони показані далеко не усім. Особливо часто замислюються про можливості митися і паритися в лазні жінки, яким незабаром належить випробувати радість материнства. Дійсно, чи можна вагітним ходити в лазню, і чи не зашкодить це майбутній дитині?

Користь і шкода лазні під час вагітності

На сьогоднішній день ставлення до російської лазні дещо змінилося. Багато років тому альтернативи парним не було, тому люди всіх віків регулярно відвідували жарку лазню і не замислювалися про те, що вона може зашкодити. У сучасному світі відвідування сауни та лазні скоріше стало одним із видів відпочинку, ніж звичною гігієнічною процедурою. Тим не менше про користь лазні все знають не з чуток. Якщо вірити теорії, лазня при вагітності теж має багато позитивних якостей. Серед них можна відзначити наступні:

Користь лазні для вагітних, звичайно, очевидна. Але, як показує практика, далеко не завжди позитивний ефект від відвідування парної може бути сильніше небезпек, яким іноді піддається майбутня мама під час миття у лазні.

Небезпека банних процедур для вагітних

Незважаючи на очевидні плюси відвідування російської лазні, гінекологи не завжди схвалюють «посиденьки» в сауні і практично ніколи не дозволяють паритися вагітним. Багато жінки здивовані: чому ж не можна митися в лазні? Адже раніше, заперечують вони, в парну ходили всі – від мала до велика. Мабуть, в цьому і криється відповідь на питання. Сучасні умови життя далекі від тих, в яких жили наші бабусі та дідусі. В наш час, відзначають гінекологи, абсолютно здорова вагітна жінка – велика рідкість.

Між тим ходити в лазню, сауну і вже тим більше паритися при вагітності можна лише у тому випадку, коли в організмі матері та дитини не спостерігається ніяких порушень. Фахівці попереджають: особливо небезпечною може бути баня на ранніх термінах вагітності, так як в цьому випадку істотно підвищується ризик мимовільного викидня. Відбувається це із-за того, що температура в парній занадто висока для організму майбутньої мами і створює вкрай некомфортні умови для вагітної, підвищуючи навантаження на всі життєво важливі системи. До того ж сухе гаряче повітря і підвищена вологість можуть спровокувати підвищення тонусу матки, що теж загрожує перериванням вагітності, а на більш пізніх строках – передчасними пологами.

Є й інші причини, що пояснюють, чому не можна ходити в лазню в період виношування дитини. Нерідко майбутні мами страждають від підвищеного або зниженого тиску. У такій ситуації протипоказане не тільки паритися, але і взагалі перебувати в приміщеннях з високою температурою і вологістю, що і спостерігається в сауні і парильні. Нехтування цією забороною може призвести до госпіталізації.

Настійно не рекомендується захоплюватися банними процедурами тим, хто страждає захворюваннями внутрішніх органів – як хронічні, так і в гострій фазі. Гострий перебіг хвороби може ускладнитися під впливом тепла, а хронічна форма нерідко загострюється через зростаючу навантаження на органи.

Не варто Відвідувати баню і в ситуації, коли майбутня мама з тих чи інших причин почуває себе погано. Велика ймовірність того, що відвідування парної не тільки не поліпшить стан вагітної, але і значно погіршить його.

Правила відвідування лазні для вагітних

Якщо лікар все ж дозволив жінці час від часу бувати в сауні або лазні, вона може дозволити собі помитися в лазні, коли їй цього хочеться. Але при цьому вагітна повинна пам’ятати про декілька важливих правилах відвідування парної при вагітності:

 • В першу чергу необхідно орієнтуватися на власне самопочуття. Лазневі процедури рекомендується відмінити, якщо майбутня мама відчуває слабкість, запаморочення, болі будь-якого характеру та інші симптоми нездужання.
 • Не варто відвідувати лазню або сауну поодинці. Від різкого погіршення стану в таких умовах не застрахований ніхто, тим більше вагітна жінка.
 • Посилене потовиділення, викликається високою температурою повітря в банному приміщенні, може швидко призвести до зневоднення, тому потрібно брати з собою чисту питну воду і час від часу поповнювати баланс рідини в організмі. Якщо під час банних процедур води з собою не виявилося, необхідно випити її відразу після їх закінчення.
 • Час перебування в лазні і сауні повинна бути обмежена – не більше 15 хвилин поспіль. Крім того, не рекомендується йти митися відразу після того, як лазня истопилась: в цей час в ній дуже жарко.
 • Подібні водні процедури протипоказані, якщо після прийому їжі пройшло менше 2 годин.
 • Необхідно уникати різких перепадів температур: не варто стрибати у холодну воду відразу після виходу з парильні.
 • Розмірковуючи про те, чи можна вагітним у лазню, потрібно врахувати, що намічати перший в житті похід в баню на період виношування дитини вкрай не рекомендується. Якщо до вагітності ви не були ярої любителькою подібних видів відпочинку, а опинившись в «цікавому положенні», раптом вирішили спробувати попаритися, наслідки можуть бути непередбачуваними. У цьому випадку фахівці радять відкласти експерименти до моменту повного післяпологового відновлення.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Раціон харчування вагітної жінки: що можна майбутній мамі

  Зміст статті: Чому вагітним важливо стежити за раціоном харчування? Як вибудовувати систему харчування вагітної жінки? Що категорично заборонено вагітним? Інші особливості харчування Як вагітної убезпечити себе? Виношування дитини – це…

  Розтяжки при вагітності: кокосове масло поспішає на допомогу

  Зміст статті: Чому виникають розтяжки? Як боротися? Продукт з плодів кокоса Що містить кокосове масло? Як використовувати кокосове масло проти стрий? Як вибрати якісний продукт? Чи Є протипоказання? Багато мам…

  Розумне вживання огірків при вагітності

  Зміст статті: Свіжі овочі Солоні і мариновані огірки: можна чи не можна Альтернатива Під час виношування плоду організм жінки значно перебудовується, змінюються і її смакові пристрасті. Зокрема, вагітна може сильно…