Тільки для справжніх пані!

Чи можна при грудному вигодовуванні вживати в їжу гриби?

Чи можна при грудному вигодовуванні вживати в їжу гриби?

Грудне вигодовування – це час відмови від багатьох улюблених продуктів. Пов’язана така жертва не з бажанням скинути вагу, набрану за період вагітності, а з побоюваннями з приводу реакції малюка на ту чи іншу їжу.

Серед різноманіття продуктів молодій мамі треба добре орієнтуватися і ділити їх на дозволені і немає. Наприклад, корисно знати, чи можна гриби при грудному вигодовуванні. Адже це вкрай корисна їжа, що містить безліч корисних речовин.

Але разом з тим, вживання грибів має деякі нюанси, на які важливо дотримуватися, щоб уникнути неприємних наслідків. На що ж слід звертати увагу, вирішуючи, що саме можна включати в своє меню в період ГВ?

Користь

Цей продукт не даремно називають «лісовим м’ясом», адже в ньому міститься велика кількість білка, завдяки чому вони дуже поживні. Крім того, гриби низькокалорійні, що робить їх вживання бажаним в період дієт. Також у них висока концентрація багатьох корисних речовин. У них можна знайти чимало:

Є гриби корисно також за наявності ферментів, що беруть участь в процесі розщеплення білків, жирів і вуглеводів. Таким чином, вони значно покращують обмін речовин.

Але чому ж при такій кількості позитивних властивостей виникає питання про те, чи можна вживати гриби у їжу в період лактації?

Небезпеки, які таяться в продукті

Поряд з такою кількістю плюсів, є у даного продукту і суттєві мінуси. Питання їх вживання стає спірним, тому що:

Таким чином, молодій мамі слід ретельно зважити всі плюси і мінуси даного продукту, перш ніж включати його в свій раціон у період лактації.

Продукт у період грудного годування: так чи ні?

Відповісти на це питання однозначно не можна. Жодних медичних заборон на вживання грибів під час лактації немає. Разом з тим слід дотримуватися обережності при їх введенні в меню, як і з усіма іншими продуктами харчування.

Категорична заборона існує тільки на вживання:

Такі продукти відносяться до категорії сильних алергенів, які можуть нашкодити малюкові. Враховуючи, що грибів в цьому списку немає, питання їх вживання вирішується кожної годуючої мамою індивідуально.

Як і коли вводити продукт в раціон?

Якщо все ж ви вирішили вживати гриби під час грудного вигодовування, слід дотримувати певні заходи безпеки.

Слід пам’ятати, що реакція на продукт може проявитися не відразу, тому за малюком потрібно уважно спостерігати, відзначаючи будь-які зміни в його стані. При проявах алергії слід негайно виключити гриби зі свого раціону на весь період грудного годування.

Якщо ви все ж вирішили, що гриби можуть бути включені в ваш раціон, почекайте, поки дитині виповниться півроку. У перші місяці після народження йому потрібен час, щоб адаптуватися до умов зовнішнього світу.

Правила вживання

Щоб не ризикувати дитячим здоров’ям, дотримуйтесь заходів безпеки, купуючи гриби під час грудного годування.

Дотримуючись ці прості правила, ви зможете без побоювань вживати таку їжу в період лактації.

Які вибрати?

Якщо ви прийшли до рішення ввести в свій раціон даний продукт, віддайте перевагу окультурених печерицям і глива. Вважається, що саме ці види безпечніше всього вживати під час ГВ.

Також можна їсти лисички, які, на думку фахівців, найкраще засвоюються організмом. Крім того, у них є ряд корисних властивостей:

Незважаючи на те, що ці гриби ростуть виключно в лісі, їх вживання у їжу не забороняється.

Таким чином, вживати в їжу гриби в період ГВ чи ні, це питання, яке кожна мама вирішує для себе особисто. Головне, при виборі подібних страв дотримуватися необхідні заходи обережності.