Тільки для справжніх пані!

Чи можна пити пиво під час вагітності: що кажуть лікарі?

Чи можна пити пиво під час вагітності: що кажуть лікарі?

Примхи вагітних жінок можуть бути абсолютно непередбачуваними. Одним хочеться неодмінно скуштувати солоної оселедця з малиновим варенням, інші марять про соковитому кавуні в розпал зими, а треті час від часу поглядають на келих пива. Безумовно, бажання жінки, особливо знаходиться в положенні, закон, однак у деяких випадках цей закон просто неможливо виконати. Як, наприклад, у випадку з вживанням алкоголю: можливі ризики погіршення стану плода у багато разів перевищують ступінь задоволення від випитого напою. І безалкогольне пиво, як виявилося, не стане виходом з ситуації. Але про все по порядку.

Терпіти не можна випити: де ставити кому?

«Добрі» сусідки і куми на питання, чи можна пити пиво під час вагітності, можуть порадити не сумніватися і дозволити собі випити невеликий келишок. Але це умовне «дозвіл» є по-справжньому ведмежою послугою. Недарма всі лікарі сходяться на думці: пиво під час вагітності не тільки не бажано, але навіть небезпечно! Навряд чи хоч одна розумна жінка свідомо зважиться на крок, здатний завдати серйозної шкоди здоров’ю дитини, яка перебуває в утробі. А адже навіть найменша доза алкоголю – це загроза внутрішньоутробних затримок і відхилень розвитку.

Найпоширеніші «побічні ефекти від вживання пива під час вагітності наступні:

Деякі особливо «сміливі» жінки нехтують цими застереженнями, а після пологів не без хвастощів заявляють, що, незважаючи на алкоголь, дитина народилася абсолютно здоровою. У цих випадках можна тільки привітати новоспечених мам, адже сприятливий результат «алкогольної» вагітності – всього лише щаслива випадковість. Сильний імунітет та високі захисні функції організму зустрічаються далеко не у всіх жінок, і часом зовсім несподівано система може дати збій.

Безалкогольне пиво під час вагітності – альтернатива чи більше зло?

Багато жінок в положенні вважають, що при гострому бажанні алкогольного напою справжнім порятунком стане безалкогольний його аналог. Але тут відповідь медиків ще більш категоричний: «у жодному разі»! Безалкогольне пиво містить багато ферментів, барвників, консервантів і підсилювачів смаку, які здатні завдати чималої шкоди поки не народженому малюкові.

Як перехитрити свої бажання

«Полювання пущі неволі» – говорить народна мудрість. І бажання випити пива у вагітної жінки часом буває настільки сильним, що майбутня мама готова закрити очі на всі можливі ризики. Але стривайте: причина невгамовної спраги може бути дуже простий і легко виправної!

Згідно сучасним дослідженням, бажання пива найчастіше буває викликано нестачею в організмі вітамінів групи В. І вихід тут досить простий – потрібно доповнити свій раціон продуктами з високим вмістом цього мікронутрієнта. Подолати тягу до пива допоможе банальна гречка, дріжджовий хліб, яйця, кукурудза. Лікарі також рекомендують збільшити споживання ситних, корисних горіхів. Контролюйте час – досить лише кількох днів «експерименту», щоб відчути: бажання випити пива зникає безслідно!

Вагітним жінкам слід пам’ятати: рівно половина речовин, що надходять в організм, потрапляє прямо до малюка. Навряд чи розумна людина запропонує своєму крихітному однорічному синочку або дворічній дитині-дочки склянку пива (навіть якщо воно буде безалкогольне), а немовля в утробі – точно такий же дитина, тільки ще більш вразливий і незахищений! До того ж вагітність – просто відмінний час для перегляду своїх звичок, у тому числі харчових, на користь здорових і корисних.

Легкої вам вагітності і будьте здорові!