Тільки для справжніх пані!

Чи можна кинути куріння різко, відразу і назавжди?

Чи можна кинути куріння різко, відразу і назавжди?

Кожен курець розуміє, що розлучатися з шкідливою звичкою рано чи пізно потрібно. Адже її наслідки наздоженуть кожного, хто кожен день буде отруювати свій організм алкогольними отрутами.

Серед величезної кількості способів розставання з сигаретами є ті, які передбачають поступовий відхід, а є методики, згідно з якими, смолити потрібно припинити відразу ж. Однак кожна людина, що планує відмову, задається питанням: чи можна різко кидати курити?

Думку фахівців

Медики у своїй більшості вважають, що відмова від звички повинен бути кардинальним. Тобто, курець просто припиняє курити раз і назавжди.

Чим довше відтягувати момент розставання з тютюном, тим важче воно буде проходити.

Після цього найскладнішим буде подолання залежності і нездужання внаслідок перебудови організму.

Звичайно, є думки, згідно з яким, поступове залишення пристрасті більш щадний для всіх систем тіла спосіб. Його прихильники засновують твердження, чому не можна різко кидати курити, на те, що така дія спричинить загострення хронічних захворювань, падіння імунітету, важке нервове стан або навіть депресію, що шкідливо для здоров’я. Однак немає гарантії, що зменшення дози нікотину не приведе людину назад, до тієї ж точки відліку – регулярного куріння.

Що відбувається при різкій відмові?

За місяці або роки куріння організм звик до регулярної стимуляції нервової системи речовинами, що містяться в тютюні. Нікотин та інші отрути давали йому ілюзію спокою, загострювали чутливість деяких рецепторів.

Багатьом здається, що при вживанні сигарет думається легше, немає напруги, простіше переносяться стреси. Нібито, якщо різко кинути палити, ця уявна психологічна стабільність руйнується, так і стан організму змінюється до гіршого. Насправді, якщо не відмовлятися від сигарет або робити це повільно, наслідки будуть куди більш серйозні.

Фактично процес відмови від куріння протікає так:

Як кинути курити різко?

Лікарі особливо рекомендують різко кидати сигарети тим, чий стаж шкідливої залежності не перевищує десяти років. Важкі зміни в фізичному стані за такий час ще не встигають сформуватися, а це означає, що доведеться подолати тільки свій потяг до нікотину. Простіше кажучи, всі страхи і труднощі знаходяться у курця в голові.

На такому підході базується методика Аллена Карра. Він сам був завзятим курцем, але кинув різко і назавжди, навчивши цього мільйони людей. Карр загострює увагу, насамперед, на подоланні страху важкого стану, налаштовує читачів своєї книги на легкий і позитивний відмова від нікотину і зовсім не лякає негативом або наслідків, які несе куріння.

Ще один спосіб, який дійсно допомагає – це курс «Звільнення. онлайн». Ця програма заснована на ретельному аналізі, в тому числі, і письмовому, власного стану, на усвідомленні кожного свого кроку.

Що стосується гіпнозу або кодування – це метод діє лише на деяких, причому, немає ніякої гарантії в тому, що результат – назавжди. Багато через деякий час повертаються до сигарет, або, того гірше, починають ще і пити.

Засоби, що містять очищений нікотин, такі, як інгалятори, спреї, жуйки або пластирі, взагалі не вирішують проблему залежності. Вони відтягують момент повної відмови, який може не настати взагалі. До того ж, навіть маленькі дози отрут і токсинів – це нітрохи не менш шкідливо, ніж повноцінна сигарета.

Чим собі допомогти при відмові?

Може кинути Палити кожен. Вам може здаватися, що це непростий процес. Однак, чим більше жаліти себе, розтягувати і відмова повертатися на вихідні позиції, тим більше ймовірність того, що сигарети будуть переслідувати вас завжди. Різкий відмова – це єдиний спосіб розлучитися з ненависним тютюном на все життя. А правильно обраний метод – запорука легкого і приємного переходу до некурящої життя, без дискомфорту.