Тільки для справжніх пані!

Червоні плями: причини висипань на тілі дитини і дії батьків

Червоні плями: причини висипань на тілі дитини і дії батьків

Практично кожен батько стикається з такою проблемою, як червоні плями на тілі дитини. Вони можуть локалізуватися на руках, ногах, животі, обличчі або ж рівномірно розподілятися по всьому тулубу. Причини їх виникнення різні, і саме від них буде залежати лікування.

Червоні плями на першому місяці життя

Почервоніння на шкірі новонародженого можуть бути викликані таким явищем, як токсична еритема. Так часто відбувається на першому місяці життя, коли організм дитини пристосовується до нових для нього умов. Еритема являє собою найбільш ранню висип, яка виникає на шкірі. Її можна виявити на кінцівках та інших частинах тіла, де вона проявляється у вигляді вузликових утворень або яскравих плям.

Почервоніння на тілі малюка можуть з’являтися внаслідок розвитку пухирчатки – одного з досить серйозних патологічних станів. Висипання спостерігаються на животі, переважно навколо пупка, і опускаються на стегна. Іноді пухирчатка розвивається до эксфолиативного дерматиту, коли спостерігаються почервоніння на окремих частинах тіла-руках, ногах, обличчі, навколо рота. Висип швидко поширюється, при цьому запалені точки ростуть і перетворюються в великі бульбашки. Останні лопаються, що призводить до відшарування верхнього шару епідермісу. Захворювання протікає досить важко, тому важливо вчасно звернутися за допомогою до фахівця.

Ще одна досить поширена причина – це реакція організму новонародженого на укуси комах, як правило, на комарині. Після таких атак іноді з’являються досить великі почервоніння, а уражені ділянки шкіри при цьому сильно сверблять. Тут важливо вчасно обробити місця укусів, щоб дитина не встиг їх розчесати і занести інфекцію.

Алергічні прояви

Найпоширенішою причиною виникнення червоних плям на тілі малюка є алергія. У цьому випадку висипання можуть бути досить обширними без конкретної області локалізації. Найчастіше почервоніння виникають через продукти, які вживає в даний момент годуюча мама. Тут необхідно в обов’язковому порядку скорегувати меню і виключити всі можливі алергени. Зробити це треба швидко. Якщо алергія супроводжується гнійними пузырчатыми утвореннями, то це привід для того, щоб негайно звернутися до лікаря.

Алергічна реакція на шкірі немовляти часто проявляється, як:

Займатися самолікуванням у цьому випадку вкрай не рекомендується, навіть за умови, що на даний момент у новонародженого спостерігаються досить мізерні прояви. Якщо вчасно не звернутися до лікаря, то алергія може дуже швидко поширитися по всьому тілу і викликати масу негативних наслідків. Виявити алерген здатний лише спеціальний аналіз, який призначає виключно педіатр.

Алергія на шкірі малюків далеко не завжди з’являється з-за продуктів харчування. Її здатні спровокувати різні хімічні засоби, тварини, пил і ліки. В останньому випадку реакція може спостерігатися навіть на антигістамінні препарати, дія яких, як не дивно, спрямоване на усунення алергії. Такий же ефект може спостерігатися при прийомі великої дози вітамінних добавок: спочатку алергія з’являється на руках і має вигляд невеликих плям, які локалізуються в основному на долонях, потім ці місця починають лущитися. Через пару днів сухі скоринки відходять, а почервоніння стають все більше. У таких випадках достатньо просто відмінити прийом вітамінних добавок, з-за яких на руках і з’явилася алергія.

Часто червоні висипання на шкірі стають наслідком використання дитячої косметики або підгузників. Тут батькам слід згадати, яке нове засіб вони купували останнім часом або ж вирішили змінити марку підгузника. У таких випадках алергія буде виглядати, як великі рожеві або червоні плями на шкірі, які можуть бути як абсолютно гладкими, так і жорсткими на дотик. У деяких ситуаціях такі почервоніння сверблять, викликають відчуття печіння, з-за чого дитина стає неспокійним. Іноді подібна алергія самого малюка може і зовсім не турбувати.

Пітниця

Ще одна поширена причина появи висипань на шкірі новонародженого. Пітниця виникає внаслідок надмірного перегрівання. Причиною тому стає укутування малюка або спекотна погода. На шкірі з’являються дрібні червоні взбухания – висип. Найчастіше вона розміщена на животі, у складках шиї, в пахвових областях або на спині. Іноді ці бульбашки сверблять, але частіше вони не викликають ніякого дискомфорту. На руках і ногах пітниця, як правило, не виникає. Місцями її локалізації стають області, де одяг щільно стикається з тілом.

Якщо червоні висипання у вигляді пітниці з’явилися на тілі немовляти, то в такому випадку слід створити в його кімнаті максимально комфортні умови. Необхідні:

Пітниця лікується набагато простіше, ніж алергія, так як для цього необхідно всього лише усунути зовнішні прояви. Можна додатково купати малюка в трав’яних настоях і використовувати гіпоалергенні присипки. Тільки не забудьте попередньо проконсультуватися з лікарем.

Інфекційні та вірусні захворювання

Почервоніння на животі, руках, ногах і спині малюка можуть з’явитися внаслідок розвитку одного з захворювань:

Щоб не допустити перетікання звичайної з виду висипки в досить важку форму дерматиту або іншого захворювання, важливо якомога раніше звернутися за допомогою до медичного учреждени.


Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи: