Тільки для справжніх пані!

Болючий ячмінь на оці у дитини: як лікувати набряклість?

Болючий ячмінь на оці у дитини: як лікувати набряклість?

Поява ячменю на оці у дитини – часте явище. В цілому недуга цей нешкідливий, але все ж його поява викликає занепокоєння у батьків, які починають шукати всілякі способи, як вилікувати ячмінь на оці в домашніх умовах. Давайте ознайомимося з основними причинами недуги і способами позбавлення від нього.

Трохи про захворювання

Ячмінь проявляється гострим запальним процесом, який утворюється в цибулині вії. Крім того, болюча припухлість може з’явитися і в часточці мейбомиевой залози, в цьому випадку мова йде про так званому внутрішньому ячмені.

Захворювання спровоковано бактеріальною інфекцією – стафілококами або стрептококами. Ослаблений імунітет є фактором, що сприяє розвитку патології. Збудник, проник у волосяний мішечок, починає активно розмножуватися. Протока сальної залози виявляється закупорюють продуктами життєдіяльності бактерій. В результаті цього починає накопичуватися гній.

Причини виникнення ячменю у дитини

Лікування ячменю у дітей слід почати з визначення причини, яка спровокувала розвиток недуги. У дитячому віці патологія розвивається частіше, ніж у дорослих. Одна з основних причин, внаслідок якої може з’явитися ячмінь у дитини, – нехтування правилами особистої гігієни. Під час гри на вулиці малюки просто не помічають, як доторкаються до обличчя та очей брудними руками, заносячи інфекцію.

Але існують і інші причини, здатні спровокувати розвиток неприємного недуги:

Нерідко поява ячменю виникає на тлі інших патологій. Так, наприклад, цукровий діабет призводить до того, що знижується харчування різних органів, в тому числі і століття, виникає мікроангіопатія, може з’явитися хворобливе запалення на оці. Патології ШКТ здатні спровокувати запальні процеси в організмі, привести до ослаблення імунітету. Закінчитися все може появою ячменю.

Як розпізнати хворобу

З’явитися ячмінь у дитини може як на нижньому столітті, так і на верхньому столітті. Розпізнати патології можна за такими ознаками:

Поява ячменю у дитини може відбуватися на тлі підвищення температури тіла і запалення близько розташованих лімфатичних вузлів. Зазвичай через 3-4 дні дозрілий ячмінь повинен самостійно лопнути. Ще через пару днів не залишиться сліду від болю, набряклості, почервоніння.

Однак розвиток подібної патології пов’язане з певною небезпекою. Так, наприклад, запалення може поширитися на сусідні тканини і призвести до серйозних ускладнень у вигляді тромбозу вен орбіти, вен кавернозного синуса або гнійного менінгіту. Щоб уникнути таких серйозних ускладнень батьки повинні вжити необхідні заходи, які допоможуть вилікувати ячмінь на оці.

Лікування ячменю у дітей

Отже, якщо ви помітили ячмінь на оці у дитини, як лікувати і що потрібно зробити в першу чергу?

При перших проявах хвороби (поки не з’явилися гнійники) відмінного ефекту вдасться досягти, якщо застосовувати сухе тепло. Можна скористатися вареним неочищеним яйцем або картоплею, зім’ятим виделкою і замотаним у ганчірку, які прикладаються до проблемній зоні. Перешкоджати розвитку патології здатні примочки з міцного чорного чаю, настою ромашки аптечної, відвар кропу.

За Допомогою перелічених заходів вдасться зняти запалення і полегшити стан дитини. У ряді випадків цих методів буває достатньо, і захворювання виліковується вже на початковому етапі.

Рецептів, ніж лікувати уражене повіку у малюка, існує чимало. Серед найбільш дієвих виділяються наступні:

У деяких випадках дитину рекомендується показати спеціалісту. До таких ситуацій належать:

Маючи уявлення про те, як лікувати ячмінь на оці у дитини, вдасться швидко та вчасно надати необхідну допомогу і полегшити його стан, а в деяких випадках і приглушити розвиток патології на ранній стадії. Дотримання простих профілактичних заходів та підвищення імунітету здатні максимально знизити ризик розвитку захворювання. Якщо дитину вберегти не вдалося, перед початком лікування рекомендується проконсультуватися з лікарем.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Атака на віруси за допомогою меду, імбиру і лимона і рецепт для зміцнення імунітету

Зміст статті: Як підвищити імунітет Що цінного в меді Властивості лимона Для чого необхідний імбир при грипі Рецепти напою і суміші Вітамінний Чай Ліки в ложці Що потрібно, щоб приготувати…

Астматичний кашель: причини появи і симптоми

Зміст статті: Як розвивається кашель при астмі? Основні ознаки кашлю при астмі Як діагностувати астматичний кашель? Астматичний кашель у дітей Запальний процес в бронхіальних шляхах часто супроводжується неприємними симптомами. Серед…

Алергія і почервоніння навколо очей: розбираємося в причинах

Зміст статті: Причини захворювання Симптоми Види алергічних реакцій Діагностика Лікування Лікування за допомогою домашніх засобів Профілактика Шкіра навколо очей є самою тонкою і ніжною, порівняно з іншими ділянками тіла. Саме…