Тільки для справжніх пані!

Болять кисті рук і пальці: причини, симптоми, як лікувати, профілактика

Болять кисті рук і пальці: причини, симптоми, як лікувати, профілактика

Зміст:

Скільки ж рухів здійснюють за добу людські руки, і більше всього дістається китицями. Адже з їх допомогою люди переносять предмети, працюють і виконують різноманітні дії. Якщо раптом захворіли кисті рук, то це може бути викликано захворюваннями внутрішніх органів, кісток, м’язів, суглобів або м’яких тканин. Тому на виниклу проблему варто звернути увагу, адже тільки своєчасне лікування зупинить подальший розвиток недуги.

Болять кисті рук: основні причини

 • Травми, вивихи або переломи.
 • Тендиніт. Професійна хвороба людей, змушених здійснювати одноманітні рухи. Наприклад, це швачки, піаністи і «трудівники клавіатури».
 • Синдром Рейно. Судини звужуються, з-за чого на пальцях кров надходить дуже погано, що призводить до їх оніміння.
 • Системний червоний вовчак. Запалюються суглоби кистей, з-за чого з’являються болі, набряки і запалення.
 • Ревматоїдний артрит. Недуга починається з незначних болів в області променезап’ясткових суглобів і в основі пальців. Коли хвороба прогресує і не лікується, то це загрожує появою ревматоїдних вузликів.
 • Подагричний артрит. В суглобах скупчуються урати — солі сечової кислоти, що призводить до набряків і сильним больовим відчуттям.
 • «Писальний судома». Це спазм, який виникає тоді, коли людина довго пише або друкує.
 • Синдром «клацання пальця». Проблема виникає із-за постійного перенапруження кисті руки. З-за цього людина не може розігнути палець, а коли він докладає зусилля, то спочатку можна почути клацання, а потім – відчути біль.
 • Асептичний некроз. Погана циркуляція крові в районі кісткової тканини призводить до поступовому її відмиранню. Таке явище можна часто спостерігати при переломах.
 • Деформуючий остеоартроз. В основному, захворювання є наслідком переломів пальців і зап’ястних кісток. Ревматоїдний артрит і поліартрозу можуть бути першопричинами.
 • Хвороба де Кервена. Біля великого пальця є розгинач, якщо оболонки його сухожиль запалюються, то можна почути хрускіт, відчути біль і побачити набряк.
 • Синдром зап’ястного каналу. Постійне здавлення серединного нерва провокує набряк і запалення оточуючих його тканин, внаслідок чого пальці німіють, знижується їх рухова активність. У недуги є друга назва – «тунельний синдром».
 • Перитендинит. Запалення сухожиль і зв’язок, що супроводжується больовими відчуттями, що посилюються при русі руками або натисканні.
 • Бурсит. Виникає при надмірних навантаженнях на зап’ястя, що призводить до накопичення рідини в суглобовій сумці. З-за цього кисть набрякає, з’являються больові відчуття.
 • Чому болить кисть правої руки

  Це трапляється не так вже й рідко, причому за будь-якої із зазначених вище причин, і самої специфічної з них є «писальний судома», адже всі правші пишуть правою рукою. Не виключено, що больові відчуття виникли внаслідок травми або перелому.

  Справа в тому, що при конкретному захворюванні болять обидві кисті, якщо ж проблеми виникли тільки з правою рукою, то це означає, що вона зазнала серйозного впливу, але людина цього в метушні не помітив (що малоймовірно), або вона є основною (основною, робочою, домінуючою).

  Тобто, якщо в процесі трудової або іншої діяльності практично всі рухи відбуваються правою рукою, то це часто провокує появу перитендинита, синдрому зап’ястного каналу та інших недуг, виникнення яких зумовлене зовнішніми чинниками.

  Причини болю в кисті лівої руки

  Якщо несподівано з’явилися ниючі болі, якими виявилася вражена тільки ліва кисть, то це дуже поганий симптом, що свідчить про швидке інфаркті або серцевий напад. При цьому больові відчуття виникають під лопаткою і за грудиною зліва, а також з’являється задишка та відчуття стиснення грудей. У зазначеній ситуації потрібно негайно викликати швидку допомогу.

  Також, біль виникає через те, що людина постійно перенапружує ліву руку, але в цілому, причини її появи пов’язані з професійною діяльністю, якщо виключити деякі захворювання, що вражають кисті обох рук.

  Чому болить кисть руки при згинанні

  Основними причинами прийнято вважати: перенапруження, травми та інфекційні захворювання. Якщо людина відчуває сильний біль при згинанні/розгинанні, то він повинен забезпечити пензлям повну або часткову нерухомість або знизити навантаження.

  Важливо! Має сенс викликати лікаря або відправитися до нього на прийом, оскільки такі явища на порожньому місці не виникають. Може статися так, що джерелом проблеми стала некоректна робота опорно-рухового апарату.

  Причина оніміння та біль у кисті руки

  Перетискання нервових закінчень і є справжня причина оніміння. Часто це відбувається тому, що людина занадто довго перебуває в одноманітному положенні: через защемлення кров практично перестає надходити до пензля. Щоб ліквідувати це явище, необхідно просто зробити кілька інтенсивних рухів.

  Але іноді процес супроводжується болем, що може бути симптомом атеросклерозу, остеохондрозу або судинних захворювань. Немеющие від руки (кистей до ліктів) – це ознака того, що пошкоджені зап’ястні канали. Облітеруючий ендартеріїт – хвороба, що вражає судини кінцівок, одним із симптомів якої також є оніміння.

  Чому болять кисті рук і пальці

  Всяке відчуття болю з’являється неспроста, і якщо це не разовий випадок, то варто звернутися до фахівця (хірурга, травматолога, невропатолога або ревматолога).

  Спочатку лікарі виключають причини, що представляють небезпеку для життя, наприклад, травми хребта. Після, проводяться заходи, що дозволяють визначити: з якої причини пацієнт відчуває больові відчуття.

  Якщо болять пальці, то не виключено, що це – теносиновит. Проблеми з мізинцями і безіменними пальцями виникають нечасто, а болять і німіють вони, в основному, із-за травми або затискання ліктьового нерва. А ось великий, вказівний і середній можуть доставляти незручності через защемлення нервів шийного відділу або зап’ястя.

  Опухли кисті рук і болять – причини

  Набряк – це скупчення рідини в тканинах, з-за чого пальці кисті або збільшуються в розмірах. Таке явище зазвичай спостерігається в ранкові години, але якщо набряки не спадають або з’являються із завидною постійністю, то причинами цього можуть бути:

  Що робити, якщо болять кисті рук: лікування та профілактика

  Якщо у людини розболілася одна кисть або відразу обидві з-за надмірних навантажень, то потрібно обов’язково зробити перерву або зайнятися іншою діяльністю. Коли руки набрякають, не варто носити прикраси (кільця і браслети) аж до усунення причин набряків.

  При будь-яких симптомах бажано відвідати лікаря, адже тільки кваліфікований фахівець може поставити точний діагноз. Не варто зловживати болезаспокійливими препаратами, оскільки це не вирішить проблему, а лише погіршить становище хворого. Всяке лікування – це поетапний процес і для повного одужання потрібно:

 • Купірувати больовий синдром.
 • Зняти запалення.
 • Нормалізувати кровообіг.
 • Відновити функціональність.
 • Усунення наслідків травм

  Якщо больові відчуття в кистях рук виникають за будь-яких травм, то необхідно пошкодженої кінцівки забезпечити повний спокій і подбати про прийом протинабрякові та знеболювальних препаратів.

  Наслідки переломів, розтягнень, вивихів та інших пошкоджень кистей усуваються тільки медпрацівниками. Після пацієнту потрібна реабілітація, яка може розуміти фізіотерапію, лікувальну гімнастику, масажні процедури, прийом кальцій вмісних препаратів, коригування раціону та ін.

  Лікування захворювань кистей рук запального характеру

  У цій ситуації медикаментозне лікування спрямовується на зняття набряків і купірування больового синдрому. Зрозуміло, всі препарати призначаються тільки після діагностики.

  Наприклад, подагра лікується з застосуванням підтримують лікарських засобів. Але варто зазначити, що лікування подагри не буде успішним, якщо пацієнт не бажає дотримуватися дієти. Гормональна терапія може бути застосована для лікування серйозних захворювань, наприклад, ревматоїдного артриту.

  Для ліквідації запальних процесів і знеболення можуть бути використані препарати, як для внутрішнього, так і для зовнішнього застосування, причому перші прописуються тоді, коли лікування мазями і гелями було неефективним.

  В якості зовнішніх засобів лікування можуть використовуватися будь-які мазеподобние і гелевидні протизапальні препарати: «Вольтарен Емульгель», «Фастумгель», «Найз» та ін.

  Для зняття болю пацієнту призначаються таблетовані препарати:

  Якщо біль гостра, то пацієнту прописуються внутрішньом’язові препарати:

  Лікарські засоби, що застосовуються перорально протягом 10 днів і більше, можуть нашкодити шлунку. Тому лікарі рекомендують використовувати додаткові препарати захищають органи ШЛУНКОВО-кишкового тракту, наприклад, це може бути «Маалокс» або «Альмагель».

  Лікування захворювань, що вражають суглоби, хрящі і зв’язки

  Нерідко для цього використовуються хондропротектори, хоча, є люди, що ставляться до них недовірливо. До складу хондропротекторів входить глюкозамін і хондроїтин.

  Прийом таких препаратів дозволяє зміцнити зв’язки і частково відновити хрящову тканину, але головне: вони сприяють виробленню рідини, завдяки якій вони функціонують.

  Особливо популярними є: «Терафлекс», «Хондролон» і «Дона». Щоб зняти біль і спазми можна приймати «Сирдалуд», «Баклофен» і «Мидолкам», але тільки з дозволу лікаря.

  Якщо медикаментозне лікування буде явно неефективним, то проблема може бути вирішена за допомогою хірургічного втручання. Операції проводяться при:

  При суглобових болях також призначаються ін’єкції в суглоб, що дозволяє доставити ліки» прямо до місця призначення. Процедура непроста, але ефективна, а для ін’єкцій можуть бути використані гормональні препарати – «Гідрокортизон» і «Синвиск».

  Особливості лікування

  Лікування практично будь-якої хвороби повинно бути комплексним. Тому найчастіше лікарі прописують прийом препаратів перорально і застосування протизапальних і знеболюючих гелів.

  Також, пацієнту можуть бути рекомендовані фізіотерапевтичні процедури, наприклад, електрофорез, магнітотерапію та ін. Лікувальна гімнастика і масажні процедури призначаються після виходу з гострої стадії.

  Важливо! Що стосується народної медицини, то її рецепти слід застосовувати на практиці виключно після того, як було знято загострення, і тільки за умови, що лікар схвалив застосування, наприклад, суміші калини і горілки.

  Профілактика

 • Всяка діяльність, пов’язана з використанням комп’ютера, обов’язково повинна чергуватися з відпочинком.
 • Не можна допускати переохолодження, тому не варто нехтувати носінням рукавичок.
 • Займаючись спортом, слід подбати про захист рук.
 • Рекомендується виконувати комплекс найпростіших фізичних вправ.
 • Щоб уникнути ускладнень, при перших симптомах необхідно звернутися до лікаря.
 • Не можна зловживати продуктами, що містять велику кількість солі.
 • Звуження судин відбувається через вживання кави і куріння, щоб кровопостачання було нормальним, слід відмовитися від цих шкідливих звичок.


 • Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Як швидко і безпечно знизити тиск в домашніх умовах без таблеток?

  Зміст: Який тиск має бути у здорової людини Яке ПЕКЛО вважається нормальним Ознаки і симптоми підвищеного артеріального тиску Як в домашніх умовах швидко знизити тиск Як терміново знизити тиск таблетками:…

  Здуття живота (метеоризм) у дорослих і дітей: причини, лікування, перша допомога

  Зміст: Симптоми і ознаки здуття живота Причини здуття живота і газоутворення Здуття живота під час вагітності: причини і що робити Здуття живота в дитини Ліки від здуття живота і газоутворення…

  Корисні властивості червоної калини: показання та протипоказання, рецепти, заготівлі

  Зміст: Склад червоної калини: які в ній є вітаміни Корисні властивості калини Корисні властивості ягоди калини Сік калини: як зробити, зберігати, застосовувати Листя калини: корисні властивості і застосування Корисні властивості…