Тільки для справжніх пані!

Білок в організмі людини: роль органічної речовини

Білок в організмі людини: роль органічної речовини

Людині щоденно необхідно отримувати з їжею необхідну кількість мінералів, вітамінів і інших важливих речовин, серед яких білки, жири і вуглеводи. При постійній нестачі будь-якого з них організм починає давати збої, що призводять згодом до появи різних захворювань.

Білок – одне з найбільш необхідних органічних речовин для людини. Інша його назва – «протеїн» – походить від грецького слова, що означає «перший». Він виконує безліч важливих функцій, і тому нестача його в організмі може привести до серйозних наслідків. Важливо постійно стежити за своїм щоденним раціоном і забезпечувати необхідну кількість білка. Для цього потрібно знати, в яких продуктах він міститься і яку роль відіграє в роботі всіх органів і організму в цілому.

Функції білків

Білки – основний матеріал для утворення м’язів, клітин, тканин та органів. І це далеко не повний перелік того, для чого він потрібен. Молекула білка складається з води і амінокислот, які потрібні організму для правильної роботи. Навіщо людині потрібен гейнер, що дає його надлишок і недолік, стане зрозуміло після розгляду функцій, які він виконує.

Тут перераховані далеко не всі функції, які виконує протеїн. Важливо пам’ятати, для чого потрібні білки і які наслідки можуть виникнути при їх недостатній кількості. Необхідно постійно забезпечувати свій організм протеїном і складати збалансований раціон харчування.

У чому міститься білок?

Для повноцінного забезпечення організму білком необхідно щодня вживати в їжу багаті їм продукти. Розрахувати їх кількість можна виходячи з такої відповідності:

Багато білка, як відомо, міститься в м’ясі, яйцях, субпродукти (печінка, серце, нирки), а також в рибі. Не всі знають, що купити можна отримати з рослинних продуктів. При цьому, згідно з дослідженнями вчених, останні джерела білка містять його в рази більше. Відповідно, їх потрібно менше, щоб забезпечити щоденний раціон. За деякими даними, рослинний білок засвоюється краще і швидше тварини, що важливо для організму.

Краще всього отримувати протеїни з:

Ще одним безперечним перевагою рослинного протеїну є той факт, що організм отримує його з овочів, які, в свою чергу, багаті дієтичними волокнами і практично не містять жиру. Це властивість продуктів дозволяє знизити ймовірність серцевого нападу і розвитку атеросклерозу.

Особливо важливу роль відіграють білки для спортсменів. Вони потрібні не тільки для забезпечення всіх важливих функцій організму, але і для нарощування м’язової маси, прискорення процесу відновлення після тренувань, збереження сили, витривалості і т. д. Спортсменам білка необхідно від 1,5 до 2 г на кг ваги.

Навіщо ще потрібен гейнер? Він допомагає схуднути. Деякі захоплюються білковими дієтами, під час яких вживаються продукти, насичені великою кількістю протеїну. При цьому в раціоні значно урізаний обсяг жирів і вуглеводів. Це спосіб короткостроково знизити вагу, який при тривалому використанні може завдати істотної шкоди. Надмірна кількість білків в організмі протягом тривалого часу може призвести до того, що ці необхідні речовини призведуть до інтоксикації і, як наслідок, до захворювань нирок. Тому, якщо ваше завдання – схуднути без шкоди для здоров’я, краще не вибирати ту або іншу дієту, а дотримуватися принципів правильного харчування. Збалансований і здоровий раціон, що включає овочі, фрукти, крупи, зелень, бобові допоможе позбутися зайвих кілограмів і більше їх не набирати. До того ж подібне харчування принесе організму тільки користь.

Білок – важливий компонент будь-якого живого організму. Тому необхідно забезпечувати його достатня кількість щодня, щоб уникнути виникнення порушень і всіляких захворювань.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Березовий сік – користь і лікувальні властивості натурального напою

Зміст статті: Склад напою Смачне ліки Показання до застосування Обмеження до вживання Корисні властивості березового соку використовувалися ще в минулому столітті. Тоді не існувало швидкодіючих засобів, які змогли б допомогти…

Білки та їх функції

Зміст статті: Чому нам важливо вживати білки в їжу? Джерела незамінних амінокислот Роль білків в життєдіяльності людини Недолік білків Занадто багато – теж погано Азотистий баланс Скільки білків повинен вживати…

Білково-вуглеводна дієта – популярний нововведення в світі дієтології

Зміст статті: Основні правила при складанні дієти Основні принципи правильного харчування Як буде виглядати наш план харчування Білково-вуглеводна дієта або дієта вуглеводного чергування, – один з найбільш популярних у фітнес-індустрії…