Тільки для справжніх пані!

Астматичний кашель: причини появи і симптоми

Астматичний кашель: причини появи і симптоми

Запальний процес в бронхіальних шляхах часто супроводжується неприємними симптомами. Серед всіх пов’язаних з цією недугою неприємностей особливо виділяється кашель при астмі. Вилікувати його способами, часто використовуваними при простудних захворюваннях, неможливо, оскільки причини розвитку хвороби носять інший характер.

Як розвивається кашель при астмі?

Як правило, ознаки астматичного кашлю спостерігаються, коли вогнища запалення локалізуються в області верхніх дихальних шляхів. Нерідкі ситуації, коли при цьому відсутні характерні приступи задухи. Відповідно кашель стає єдиною ознакою хвороби.

Якщо в органах дихання виявився який-небудь звичайний подразник, природною реакцією організму буде кашель. Завдяки такому рефлексу можна позбутися від небажаних елементів (слизу). Особливістю астматичного кашлю є його сухість і непродуктивність, тобто відсутність мокротиння. При тривалому перебігу захворювання розвивається хронічна форма, з частими загостреннями і ремісіями.

Для астматичного кашлю характерно досить незвичайне перебіг, при якому різкі і переривчасті вдихи чергуються з важкими і більш тривалими видихами.

Під час набору повітря грудна клієнтка як би застигає на деякий час, іноді стають чутні свистячі хрипи.

Астматичний кашель і симптоми цього явища провокуються наступними факторами:

Іноді прояви астматичного кашлю можна переплутати з такими тяжкими хворобами дихальної системи, як:

Відрізнити їх під силу тільки фахівцеві, до якого потрібно звернутися як можна швидше, щоб виявити справжню природу виникнення кашлю, особливо, якщо він виявлений у дитини.

Основні ознаки кашлю при астмі

При бронхіальній астмі в десяти відсотках випадків може не спостерігатися основний симптом – задуха, і тоді тільки сухий нападоподібний кашель вказує на хворобу.

До особливостей астматичного кашлю відносять:

При загостренні захворювання бронхіальний просвіт звужується, за рахунок чого порушується природна циркуляція повітря. З’являється кашель у супроводі свистячих шумів.

Напади такого кашлю можуть надати панічний дію на хворого, з-за чого частішає серцебиття, починається рясне потовиділення.

У дітей механізм розвитку кашлю при астмі, а також основні його ознаки мають багато спільного з картиною захворювань у дорослих. Характерно, що найчастіше проблеми починають турбувати тих, хто занадто рано почав ходити в садок.

Відрізнити астматичний кашель від схожих ознак хронічного бронхіту дуже складно, зробити це можна тільки за допомогою додаткових досліджень.

Як діагностувати астматичний кашель?

З точністю діагностувати кашель при астмі досить складно, оскільки його ознаки дуже схожі з симптомами багатьох інших захворювань, зокрема, з бронхітом. Інший раз навіть у досвідченого пульмонолога виникають труднощі з тим, щоб точно виявити проблему.

Порівняльна характеристика кашлю наступна.

Але однієї диференціальної діагностики недостатньо, щоб точно виявити дане захворювання. Для підтвердження хвороби необхідно пройти рентгенографію органів дихання (для оцінки змін в легенях і бронхах), а також здати аналіз крові (для визначення кількості эозинфилов – різновиди лейкоцитів, покликаних знищувати сторонній білок у крові). Також необхідно проведення алергопроб для перевірки реакцій організму на вплив різного роду збудників.

Астматичний кашель у дітей

Останнім часом все більше дітей та підлітків страждає захворюваннями дихальної системи, серед яких найбільше виділяється бронхіальна астма.

У ході проведених досліджень було виявлено, що цій проблемі найбільш схильні діти:

Бронхіальна астма вкрай небезпечна в дитячому віці, оскільки вона часто супроводжується нападами ядухи, під час яких дуже важко дихати. Подібне хворобливий стан, нерідко викликає паніку не тільки у малюків, але і в дорослих, відбувається за рахунок того, що починається набряк слизової. Далі бронхіальний просвіт значно звужується, і в ньому накопичується слиз. У цьому випадку кашель виступає свого роду захисним механізмом.

Найчастіше бронхіальна астма починає розвиватися в дитинстві, поволі прогресуючи з кожним роком. У запущених випадках хвороба може стати причиною інвалідності дитини та довічного прийому медикаментів.

У перехідному віці іноді картина змінюється. Проявляються симптоми і лікування, призначене лікарем, тимчасово перестають бути актуальними. Більшість дітей з астматичним кашлем можуть спокійно дихати протягом кількох місяців, проте не варто забувати, що ця недуга неможливо повністю вилікувати. Навіть за відсутності нападів гіперактивність бронхів не змінюється протягом усього життя хворого.

Безумовно, лікувати захворювання потрібно, не ігноруючи симптоми і не допускаючи переходу хвороби в більш важку форму. При астматичному кашлі призначають лікарські препарати, що допомагають швидко купірувати напад.

Якщо дитині діагностували бронхіальну астму, батькам дуже важливо знати, в яких випадках малюкові потрібна невідкладна медична допомога.

Викликати карету» потрібно негайно, якщо:

Лікування та спостереження маленьких пацієнтів повинно здійснюватися виключно під наглядом педіатра, ігнорування симптомів або самостійні дії дуже небезпечні!

Для купірування нападу призначають, як правило, таблетки та інгаляційні бронхолітики. Для дітей випускають спеціальні сиропи, які зручніше давати малюкові. Добре себе зарекомендували регулярні інгаляції, завдяки яким можна активізувати відновні процеси в роботі бронхів, і тим самим істотно знизити споживання інших лікарських препаратів.

Скоротити частоту нападів і зробити прояви астми менш вираженими допоможуть і народні засоби.

Кашель при астмі завдає чимало незручностей, однак при грамотно підібраному лікуванні і чіткому дотриманні всіх лікарських приписів можна істотно полегшити протікання хвороби.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Алергія і почервоніння навколо очей: розбираємося в причинах

Зміст статті: Причини захворювання Симптоми Види алергічних реакцій Діагностика Лікування Лікування за допомогою домашніх засобів Профілактика Шкіра навколо очей є самою тонкою і ніжною, порівняно з іншими ділянками тіла. Саме…