Тільки для справжніх пані!

Антонівка – смачний і корисний сорт яблук

Антонівка – смачний і корисний сорт яблук

Протягом останніх десятиліть селекціонери вивели чимало нових сортів яблук, проте класична Антонівка як і раніше займає лідируючі позиції по вирощуванню серед сучасних садівників. Вона налічує безліч підвидів і високо цінується за якість своїх плодів і їх дивовижний смак. Але головне – яблука цього сорту широко відомі своїми корисними властивостями для людського організму.

Особливості плодів

Яблуню даного сорту відносять до народної селекції, оскільки її точне походження достеменно невідомо. Цікаво, але Антонівка – це узагальнена назва багатьох підвидів, найпопулярнішими з яких вважаються:

Антонівку відносять до раннезимним сортам. Як правило, її плоди збирають восени і зберігають до холодів. Даний сорт відрізняється високорослими деревами, які мають напівкруглу крону. Вони цвітуть білим цвітом і в сприятливих умовах дають щедрий урожай. Більшість плодів дерева мають великий розмір і округлу або злегка витягнуту форму. Стигле яблуко відрізняється зеленувато-жовтим кольором і солодкою м’якоттю з приємним кислуватим присмаком, який високо цінується в світі кулінарного мистецтва.

Переваги та недоліки

Незважаючи на те, що за описом Антонівка мало чим відрізняється від багатьох інших яблук, її заслужено називають одним з кращих сортів, який має чимало переваг. Серед них:

Однак і Антонівка не позбавлена недоліків. Як доводить практика і багаторічний досвід вирощування фруктів, плоди цього сорту мають незначний термін зберігання (до 3 місяців), а дорослі дерева відрізняються періодичної врожайністю.

Користь і шкода

Яблука Антонівка відносяться до дієтичних продуктів. Вони мають низьку калорійність (48 ккал на 100 г продукту), благотворно впливають на травну систему і знижують апетит. Такі фрукти нерідко стають компонентом різних дієт, їх використовують для розвантажувальних днів.

Найбільш корисними вважаються зелені плоди, в яких, як засвідчують сучасні дослідження, міститься максимальна кількість потрібних речовин. До їх складу входять:

На відміну від багатьох інших продуктів, яблука сорту Антонівка дозволено і рекомендовано вживати вагітним жінкам. Будуть корисні вони і годуючим мамам, так як їх вживання не провокує алергічні реакції і ніяким чином не позначається на складі грудного молока та його кількості. Опис корисних властивостей Антонівки дозволяє включити її в список перших фруктів, з яких починається знайомство дитини з твердою їжею.

Завдяки високому вмісту вітамінів і мінералів яблука даного сорту володіють унікальними властивостями. Вони багаті залізом, яке підвищує рівень гемоглобіну в крові і запобігає ризик виникнення анемії. Вітаміни А, В, РР, які містяться в м’якоті плодів, зміцнюють імунітет і нервову систему, а клітковина покращує роботу шлунково-кишкового тракту, сприяє виведенню шлаків і токсинів з організму. Відомі ці фрукти і своїми сечогінними властивостями.

Особливе значення мають пектини, що входять до складу яблук. Вони нормалізують рівень холестерину в крові і є хорошою профілактикою онкологічних захворювань.

Не менш відомі і ранозагоювальні властивості яблук Антонівки. Кашка з м’якоті плодів, яка містить дубильні речовини, використовується для загоєння ран і лікування опіків, а також нерідко стає компонентом органічної косметики.

На жаль, Антонівка, як і багато інші продукти, має деякі протипоказання. Причинами відмови від соковитих і спілих плодів можуть стати:

Яблука цього сорту у великих дозах не рекомендовано вживати на голодний шлунок, так як це може підвищити кислотність, загострити коліти, виразку шлунка, гастрит та інші захворювання травної системи. З-за високого вмісту кислоти надмірне вживання яблук може стати причиною пошкодження зубної емалі.

Не варто вживати плоди разом з кісточками, які містять глікозид амігдаліна. Це речовина, яка під впливом шлункового соку виділяє шкідливу для організму синильну кислоту.

Використання в кулінарії

Сучасні кулінари і гурмани високо цінують яблука Антонівка за їх неймовірний смак і аромат. У світі кулінарного мистецтва такі фрукти знаходять широке застосування. Гастрономічні властивості даного сорту дозволяють вживати яблука не тільки у свіжому вигляді, але і ставити їх кулінарній обробці. Чудовим смаком володіють печені плоди Антонівки. Цікаво, але при запіканні ці фрукти не втрачають своїх корисних властивостей.

Антонівка – це справжнє відкриття для любителів мочених яблук, оскільки саме цей сорт ідеально підходить для такого виду кулінарної обробки. Крім того, з соковитих плодів готують дивовижно смачні і корисні компоти, соки і мармелад.

Хоча яблука Антонівка мають деякі протипоказання, опис яких наведено вище, їх користь для людського організму очевидна. Помірне вживання фруктів даного виду робить позитивний вплив на здоров’я і дозволяє зберегти фігуру стрункою і красивою. Антонівка невибаглива у вирощуванні та догляді, її дерева можна зустріти на багатьох присадибних ділянках, а плоди купити в будь-якому магазині. Не варто відмовляти собі в задоволенні поласувати такими корисними і смачними фруктами!