Тільки для справжніх пані!

Алергія і почервоніння навколо очей: розбираємося в причинах

Алергія і почервоніння навколо очей: розбираємося в причинах

Шкіра навколо очей є самою тонкою і ніжною, порівняно з іншими ділянками тіла. Саме з-за цього вона починає старіти раніше і набагато сильніше реагує на зовнішні подразники, провокуючи алергічну реакцію.

Алергія навколо очей найчастіше з’являється в осінній або весняний період, коли в людському організмі і імунній системі відбуваються серйозні зміни.

Причини захворювання

Причини того, чому у людини ні з того ні з сього може з’явитися алергія під очима, можуть бути різними:

Щоб виявити основні причини утворення хвороби, необхідно звернутися до дерматолога, алерголога, ендокринолога та гастроентеролога.

Симптоми

Алергія на повіках очей найчастіше проявляється у таких симптомах:

Види алергічних реакцій

У медицині розрізняють кілька видів алергічних реакцій на очах:

 • Кон’юнктивіт, спровокований алергією. При цій хворобі очі починають червоніти і сильно свербіти.
 • Інфекційно-алергічний кон’юнктивіт. Є ускладненням попереднього недуги, або з’являється після бактеріального кон’юнктивіту.
 • Весняний кератокон’юнктивіт. Хронічна хвороба, яка найчастіше з’являється у хлопчиків віком до 12 років.
 • Лікарський кон’юнктивіт. Проявляється протягом години після використання будь-якого медичного препарату.
 • Папілярний кон’юнктивіт є різновидом алергічного захворювання. У цій ситуації головним збудником є стороннє тіло (наприклад, контактна лінза), яке постійно травмує рогівку.
 • Поліноз або рінокон’юнктівіт. З’являється із-за алергії на пилок квітучих рослин.
 • Хронічний кон’юнктивіт. Його симптоми виражені нечітко.
 • Діагностика

  Незважаючи на очевидні симптоми, необхідно провести наступний ряд дії, щоб виявити головні причини захворювання і прописати дієве лікування:

  У деяких випадках для визначення головної причини алергії необхідно буде здати аналіз сечі, імунограму, а також біохімічний аналіз крові.

  Лікування

  Якщо ви виявили у себе один з перерахованих симптомів, то раз і назавжди запам’ятайте одне правило: у жодному разі не практикуйте самолікування! Люди, які вирішують відмовитися від послуг лікаря і починають лікувати хворобу вдома, як правило, ще більше погіршують ситуацію. Тільки повноцінне обстеження і грамотний курс лікування можуть допомогти вам позбавитися від хвороби.

  Лікування за допомогою домашніх засобів

  У тому випадку, якщо ви визначили, що очна алергія викликана серйозною хворобою, то від неї можна позбутися, використовуючи лікування народними засобами. Перед початком оздоровчого курсу настійно рекомендуємо порадитися з лікарем. При грамотному підході і правильному лікуванні і наявності терпіння ви зможете за короткі терміни позбавитися від недуги.

  Кращі рецепти з домашньої медицини, завдяки яким ви зможете зупинити алергічний процес в області очей:

  Профілактика

  Щоб уникнути цієї хвороби і не шукати в подальшому спосіб її лікування, варто дотримуватися простих правил:

  Як бачите, алергія на очах – це не такий страшний звір, як може здатися з першого погляду. При правильній діагностиці та вмілому лікуванні ви зможете швидко позбавитися від цієї недуги.