Алергія і почервоніння навколо очей: розбираємося в причинах
- Зміст статті:
- Причини захворювання
- Симптоми
- Види алергічних реакцій
- Діагностика
- Лікування
- Лікування за допомогою домашніх засобів
- Профілактика
Шкіра навколо очей є самою тонкою і ніжною, порівняно з іншими ділянками тіла. Саме з-за цього вона починає старіти раніше і набагато сильніше реагує на зовнішні подразники, провокуючи алергічну реакцію.
Алергія навколо очей найчастіше з’являється в осінній або весняний період, коли в людському організмі і імунній системі відбуваються серйозні зміни.
Причини захворювання
Причини того, чому у людини ні з того ні з сього може з’явитися алергія під очима, можуть бути різними:
- Алергія на інфрачервоні промені;
- Незбалансований раціон харчування;
- Проблеми з кишечником або шлунком;
- Реакція шкіри на водопровідну воду;
- Підшкірні кліщі, що викликають демодекоз очей і повік;
- Використання неякісних косметичних засобів.
Щоб виявити основні причини утворення хвороби, необхідно звернутися до дерматолога, алерголога, ендокринолога та гастроентеролога.
Симптоми
Алергія на повіках очей найчастіше проявляється у таких симптомах:
- Відчуття тяжкості в століттях;
- Набряк повік, печіння і свербіж;
- Надмірна сльозотеча;
- Лущення і сухість шкіри навколо очей;
- Поява червоного відтінку навколо очей;
- У рідкісних випадках можливі гнійні виділення з очей.
Види алергічних реакцій
У медицині розрізняють кілька видів алергічних реакцій на очах:
Діагностика
Незважаючи на очевидні симптоми, необхідно провести наступний ряд дії, щоб виявити головні причини захворювання і прописати дієве лікування:
- Здати аналіз крові на алергопроби;
- Зробити зішкріб сполучної оболонки;
- Провести обстеження кон’юнктиви, рогівки, вій і краї повік;
- Провести дослідження рідини, що виділяється слізними залозами, щоб визначити кількість еозинофілів;
- Відвідати дерматолога, алерголога, ендокринолога та гастроентеролога.
У деяких випадках для визначення головної причини алергії необхідно буде здати аналіз сечі, імунограму, а також біохімічний аналіз крові.
Лікування
Якщо ви виявили у себе один з перерахованих симптомів, то раз і назавжди запам’ятайте одне правило: у жодному разі не практикуйте самолікування! Люди, які вирішують відмовитися від послуг лікаря і починають лікувати хворобу вдома, як правило, ще більше погіршують ситуацію. Тільки повноцінне обстеження і грамотний курс лікування можуть допомогти вам позбавитися від хвороби.
Лікування за допомогою домашніх засобів
У тому випадку, якщо ви визначили, що очна алергія викликана серйозною хворобою, то від неї можна позбутися, використовуючи лікування народними засобами. Перед початком оздоровчого курсу настійно рекомендуємо порадитися з лікарем. При грамотному підході і правильному лікуванні і наявності терпіння ви зможете за короткі терміни позбавитися від недуги.
Кращі рецепти з домашньої медицини, завдяки яким ви зможете зупинити алергічний процес в області очей:
- Відвар ромашки. Одну столову ложку аптечної ромашки залити окропом і дати настоятися 20 хвилин. Коли відвар стане теплим, в ньому потрібно змочити ватні диски і покласти їх на закриті очі. В цей час приляжте, адже час проведення процедури – близько години. Час від часу змочуйте диски. Даний засіб ефективний не тільки при набряках і почервонінні, але і при наявності гнійних виділень. Для досягнення максимального результату процедуру потрібно проводити 3-4 рази на добу.
- Примочки з сирої картоплі, огірка або яблука. Самий простий, але в той же час один з кращих способів при боротьбі з хворобою. Фрукти і овочі можна використовувати по-різному: нарізати тонкими кружечками або подрібнити до стану кашки і загорнути в марлю. Фруктово-овочеві примочки необхідно тримати на століттях приблизно 15 хвилин, щоб досягти бажаного ефекту.
- Каланхое. Мабуть, кращий засіб для усунення набряків і почервоніння повік. Свіжий сік цієї рослини необхідно використовувати у вигляді примочок, але не варто забувати, що в деяких випадках він сам може виступати алергеном. Тому для початку нанесіть засіб на шкіру зап’ястя, а вже потім, якщо не знайдете негативного ефекту, можете приступати до лікування ніжної шкіри повік.
- Відвар з вівсяної крупи. Це засіб для внутрішнього застосування. Стакан крупи залити п’ятьма склянками води, поставити на вогонь і кип’ятити 5 хвилин. Потім зняти з вогню, накрити і дати настоятися протягом трьох годин. Після цього зливаємо відстояну рідину, уварюють її до стану досить густого киселю. Отриманий засіб необхідно вживати щоранку, щоб вивести з організму всі токсини, які провокують алергію.
- Настоянка насіння кропу. Ще один ефективний засіб проти запалення. Столову ложку насіння пахучого кропу залити склянкою (або трохи більше) окропу. Після охолодження розчин потрібно процідити через марлю, а потім можна сміливо промивати їм очі 4-5 разів на добу.
- Суміш з муміє і алое. Муміє – абсолютно безпечний для людського організму засіб, не викликає побічних ефектів і активно допомагає при усуненні алергії. Щоб зробити якісні примочки для очей, розмішайте 5 грам муміє в 100 грамах соку алое. Примочки з цього кошти найкраще накладати перед сном.
- Крейда. Цієї вапнякової породою необхідно натерти проблемні зони і залишити в такому стані на кілька годин. Потім змити теплою водою.
Профілактика
Щоб уникнути цієї хвороби і не шукати в подальшому спосіб її лікування, варто дотримуватися простих правил:
- Використовуйте тільки якісні гіпоалергенні косметичні засоби в невеликих кількостях. Ніколи не користуйтеся простроченою косметикою.
- Дотримуйтесь гігієну. Ретельно мийте руки та обличчя після тривалого перебування за межами дому.
- Як можна частіше забирайтеся в квартирі. Щоб алерген не потрапив у повітря, не провітрюйте кімнати у вітряні дні і ретельно вибирайте безпечний освіжувач повітря.
- Лікуєте хронічні патології.
Як бачите, алергія на очах – це не такий страшний звір, як може здатися з першого погляду. При правильній діагностиці та вмілому лікуванні ви зможете швидко позбавитися від цієї недуги.