Тільки для справжніх пані!

5 кроків до примирення з чоловіком після сварки

5 кроків до примирення з чоловіком після сварки

Чужа душа – темний ліс, і зрозуміти іншу людину іноді буває непросто. Дві різні планети, зіткнувшись своїми орбітами, можуть збитися з наміченого курсу. Так і люди, зачепивши інтереси один одного, нерідко виявляються в конфліктних ситуаціях. І якщо в дитинстві для примирення досить було сказати чарівне «мирися-мирися і більше не бийся», то з кожним роком стримати свою гординю і першого піти на зближення все складніше і складніше.

Так як же вийти зі сварки з коханою людиною найменш болісно для обох? Іноді це простіше, ніж може здатися. Досить зробити п’ять простих кроків, і ви подолаєте прірву, що виникла між вами.

Крок перший – тиша

Побудьте наодинці з самим собою кілька хвилин. Якщо ви знаходитеся в одній кімнаті, то вирушайте на кухню або на балкон. Невелика прогулянка також може бути корисною. Таким чином ви залишите стресову ситуацію, знімете напругу, налаштовані на іншу хвилю. За ці кілька хвилин ви можете прочитати улюблений вірш, помилуватися сквером або видом з вікна, приготувати чай з травами.

Займіться тим, що приносить вам радість і заспокоєння. Ви можете зайнятися рукоділлям, послухати музику, прогулятися або навіть зробити кілька віджимань. До речі, фізична активність відмінно допомагає відволіктися від важких думок.

Крок другий – аналіз

Проаналізуйте, що саме вас засмутило? Що засмутило вашу половинку? На відстані і через деякий час вчинки і слова, сказані зопалу, бачаться зовсім в іншому світлі і здаються занадто гучними. Хіба варто швидкоплинне бажання перемогти в перепалці теплих, довірчих відносин?

Якщо розібрати сварку «по цеглинках», то часто виявляється, що причиною сварки стала невдалий жарт, неправильно зрозуміла іронія, часом – одне-єдине зопалу кинуте слово. Коли ви зрозумієте, із-за якоїсь дрібниці ви посварилися з близькою людиною, то налаштуватися на примирення буде набагато простіше.

Крок третій – прощення

Все, що було сказано або зроблено, повернути вже не можна, адже, як кажуть у народі, «слово – не горобець». Постарайтеся визнати свою провину, якщо ви були неправі і погарячкували. Ще важливіше пробачити близьких, усвідомити, що всі люди помиляються і іноді кажуть, не подумавши. Відпустіть образу і згадайте всі приємні моменти, які були між вами раніше. Перегорніть сімейний альбом, почитайте дорогу вашому серцю листування смс-повідомленнями. Підтримка, довіра, щирість дуже цінні, їх варто берегти і не розтрачувати по дрібницях.

Крок четвертий – ініціатива

Зробіть перший крок у бік партнера, проявіть мудрість. Можливо, вашого дзвінка вже чекають, але не вирішуються першими почати спілкування. Іноді піти на примирення легше, ніж здається. Достатньо заварити чашечку чаю, пригостити улюбленими ласощами чи просто міцно обійняти. Якщо людина знаходиться далеко від вас, відправте йому теплий лист або записку. Зробіть що-небудь своїми руками. Навіть простий дзвінок з приємними словами може докорінно змінити ситуацію.

Дивно, але деколи люди роками не йдуть на зближення після сварки, а потім випадково зустрічаються, і виявляється достатньо кількох добрих слів і посмішки, щоб повернути втрачену близькість.

Турбота та увага можуть розтопити будь кригу нерозуміння, якщо вони щирі. Згадайте, як дбали про вас ваш чоловік або дружина, коли ви хворіли або сумували. Можливо, зараз саме час показати, як для вас важливий цей чоловік.

Крок п’ятий – діалог

Постарайтеся абстрагуватися від усього сказаного раніше і від усіх емоцій, які накопичилися. Вислухайте уважно те, що вам кажуть, проявіть співчуття та емпатію. Відпустивши весь негатив скажіть, як дорогий вам ваш співрозмовник, як добре вам перебувати з ним поруч, і що ви боїтеся втратити ці відносини. Скажіть, що саме вас засмутило, але не пред’являйте претензій і не допускайте образ або випадів. Пам’ятайте, що, можливо, ви теж зробили боляче або не бачили, що ображаєте людину.

Не перетворюйте примирення в другу серію перепалки. Ваша мета – не довести свою правоту, а відновити відносини. Якщо сварка стосувалася серйозної теми, то ви можете повернутися до її обговорення пізніше, коли пристрасті вляжуться, і коли ви обидва будете готові до спокійного діалогу.

Постарайтеся спільно зрозуміти, як наступного разу уникнути сварки, які заходи для цього потрібно зробити. Терпіння і повага до точки зору співрозмовника допоможуть вам зберігати взаєморозуміння. Якщо у вашої близької людини викликають негативну реакцію певні жарти, натяки, слова, то відмовтеся від них заради збереження миру і спокою у відносинах.